Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski! Słyszałem że są tu znawcy i pomogą ocenić, czy rower nada się do jeżdżenia. 1000zł to nie mało, a marka niewiele mi mówi w sumie (ale może dlatego, że znam tylko Romety i Treki). Rama 21" jako iż duży ze mnie chłopiec ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rower ma służyć głównie do jazdy miejskiej, bez żadnych wyczynów, ani dołków, krawężniki owszem.

http://allegro.pl/mocny-cross-2015-lazaro-integral-v2-men-polecam-i5137302168.html

#rower
  • 14
@Pertaseth: Niestety nie mam większego budżetu (trochę swoich + rodzice dokładają, biedny student ze mnie :<) a chcę mieć czym dojeżdżać na uczelnie i ogólnie się poruszać po mieście.
@Pertaseth: Ja krossa kupiłem z 1000 zł. Powolutku z czasem trochę go zmodernizowałem (nowy osprzęt, amortyzator) i nie narzekam. Za 1000 zł spokojnie można kupić coś będzie dawało radość.
ulock to jakieś 200zł, chyba że znajdę gdzieś coś używanego (chociaż pewnie lepiej tego nie robić)


@drajvver: Lepiej nie robić. Kryptonite Keeper kosztuje raptem PLN80 i jest solidny. Może błyszczącego roweru na osiem godzin bym mu nie powierzył...
@drajvver: 21" Tylko przy zwroście takim jak ja - około 195 cm. "Dziwna" sylwetka jak na corssa - siodełko jest bardzo wysoko w stosunku do kierownicy. Ja np. nie mógłbym na nim jeździć bo by mi kręgosłów odpadł od razu...
Ja bym na niego usiadł przed kupnem (czyli w internecie bym nie kupował - chyba, że sprzedawca z twojego miasta).

Przy kupnie roweru:
Dobór wielkości ramy - ja mam bodajże 21
@zulik: Mam 180cm, ale tak jak pisałem, duży ze mnie chłop :P - stąd też chęć kupna roweru i dużo jeżdzenia + basen, żeby zrzucić co nie potrzebne.
Teraz miałem rower chyba 19" i szczerze mówiąc wyglądałem na nim dość śmiesznie. Nie lubię jeździć "pionowo" wolę trochę ciężaru przenieść na ręce, nie przeszkadza mi to (jeżeli o tym mowa). Siodełko właśnie w starym rowerze mam bardzo wygodne, bo wymieniałem, także zapewne
wielkość ramy zależy też od pozycji jazdy... Po pierwsze jeśli odpowiada Ci taka to luz... a siodełko koniecznie przełóż. tylko Czy w tym starym miałeś taką samą pozycje do jazdy ?
Co do chęci - pamiętaj, że trasy musisz robić powyżej 20 km...
@drajvver: Skoro chcesz roweru na miasto, to daj sobie spokój z nowym rowerem, bo ci go w najgorszym wypadku ukradną. Ja po mieście jeżdżę starą jednobiegową kozą i na płaskie wystarcza w zupełności. Sytuacja nie wchodzi w grę kiedy chcesz też jeździć poza miastem.

Najlepiej:
- Holender z przednim bagażnikiem (albo sobie dokupisz - 50zł w Juli), jak na miasto to najlepiej damka, ale to nie wymóg.
- singlespeed albo 3