Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebna mała pomoc. Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia na procu (Phenom II X4 965 @4GHz + Zalman CNPS10X Performa [idle: 35C, full: 59C]) na coś cichszego. Przeglądałem oferty Noctua ale kwota 300-400 za chłodzenie powietrzem to już "prawie" zestawy chłodzenia wodnego, np. Fractal Design Kelvin S24, Corsair Hydro Series H110. Nigdy nie miałem takiego chłodzenia, przeczytałem kilka testów i sam już nie wiem co myśleć. Wydajność chłodzenia cieczą dobra, ale dla mnie ważną kwestią jest generowany hałas. A może jednak odpuścić gotowe zestawy wodne a zainwestować te 300+ w Noctua?

#komputery #pytaniedoeksperta
  • 3
@Murzinio: Trafna uwaga, ale jest kilka powodów takiej decyzji. Sprzęt, który mam, wystarcza do moich zastosowań. Gry w które gram też nie spokojnie działają. Nie mam presji na zmianę sprzętu (choć rozmyślałem nad wejściem w I7 pomysł upadł bo w moim przypadku byłoby to wywaleniem 2,3k na coś czego na razie nie wykorzystam) więc w ramach pocieszenia postanowiłem nieco wyciszyć swoją dotychczasową budę. Dlatego głównym zakupem będzie buda Fractal Design Define