Wpis z mikrobloga

Czy Krul ma swoich wyborców (i tych potencjalnych nowych) za totalnych debili, że twierdzi, że w ciągu KILKU DNI od zniesienia podatku dochodowego (uprzedzając: jestem jak najbardziej za tym postulatem) zniknie bezrobocie? Czy on jest po prostu tak bardzo naiwny, że wierzy w to co mówi?

Ja wiem że JKM to #januszekonomii i że zna się na ekonomii tak jak ja na lotach w kosmos, ale żeby aż tak bardzo populistycznie mówić, to chyba ściga się z Dudą na te hasełka


https://www.youtube.com/watch?v=vATOdDABOJg
#krul #jkm #korwin #bekazkrula #bekazprawakow #prawackalogika #neuropa #4konserwy
  • 9
  • Odpowiedz
@maciej-kalinowski:
pytanie nr 1: skąd pewność że przedsiębiorcy od razu chcieliby zatrudniać kogoś na 2-3 zmianę?
pytanie nr 2: skąd pewność że przedsiębiorcy posiadają maszyny mogące zrobić przerób na 2-3 zmiany?
pytanie nr 3: skąd pewność że przedsiębiorcy będą w stanie po tylu latach uwierzyć państwu i od razu hurr durr zatrudniamy na 3 zmiany?
  • Odpowiedz
@pila_mechaniczna: No bo jeżeli powiemy że równo za 60 dni likwidujemy podatki dochodowe (zazwyczaj od nowego roku) i wprowadzamy dobrowolność umów, to pracodawcy nie muszą dawać wypowiedzenia pracownikom, nie muszą tak jak obecnie sprawdzać ich, dawać okresy próbne itd. Tylko mogą zatrudniać "na słowo", a później szybko zwolnić, więc nie ma ryzyka.

Czy chcieliby zatrudniać, no celem przedsiębiorców jest maksymalizacja zysków, a żeby to osiągnąć trzeba maksymalizować obroty.

Czemu maszyny? Większość
  • Odpowiedz
wprowadzamy dobrowolność umów, to pracodawcy nie muszą dawać wypowiedzenia pracownikom, nie muszą tak jak obecnie sprawdzać ich, dawać okresy próbne itd. Tylko mogą zatrudniać "na słowo", a później szybko zwolnić


@maciej-kalinowski: konia z rzędem temu, komu uda się to wprowadzić w życie. I nie mam na myśli już protestów związków zawodowych, ale wszystkich ludzi, lewicy, prawicy - po prostu obywateli. Bo nikt nie chce mieć, nawet kosztem płaconego PITu, obaw o
  • Odpowiedz
@pila_mechaniczna: Tak? A ile czasu trwał nabór kilku tys. ludzi do Amazona w Poznaniu? A przecież takich firm zjawią się w Polsce tysiące. Powiem więcej. Jeśli likwidacja podatku od nowego roku zostanie ogłoszona np. w listopadzie, to przez dwa miesiące zatrudni się tyle osób, że bezrobocie zniknie jeszcze przed faktyczną likwidacją podatku. W końcu pracodawcy będą się śpieszyć i rywalizować o najlepszych pracowników prawda? Oczywiście zniknięcie bezrobocia nie oznacza, że wszyscy
  • Odpowiedz