Wpis z mikrobloga

Mam smartfonowy dylemat, może ktoś mi tutaj coś doradzi.

Skończyła mi się umowa w Orange i chce wziąć nową z telefonem. Chce coś przyzwoitego, generalnie flagowca, który ma/dostanie wkrótce lolipopa. Po przejrzeniu rankingów porównań najbliżej mi jakoś do HTC One M8 (lub E8, bo aż tak mi jakoś nie zależy na metalowej obudowie), ale oczywiście mój operator nie ma go w ofercie. Mam do wyboru: Xperia Z3, LG G3, Samsung S5. Ktoś z was doradziłby coś w tej kwestii?

Jeśli chodzi o mnie, to przede wszystkim chciałbym żeby miał przyzwoity performance bo lubię czasem w coś poklikać, był na tyle solidny żeby posłużył ze dwa lata, no i miał przyzwoity soft.

O każdym z tych które mogę wziąć słyszałem różne negatywne opinie, S5 z całym tym bagażem bzdetów od Samsunga potrafi ponoć trochę przymulać, Sonny dalej nie może uporać się z lolipopem i podobno jest jakis fuckup z obudowami Z3 (pękają czy coś, a Polski oddział nie chce wymieniać na gwarancji), G3 podobno jest mocno wykastrowane performanceowo bo były problemy z chłodzeniem.

Ostatecznie mógłbym przenieść się do innej sieci, np. Play, ale wypowiadanie umowy itd. zajmie pewnie jeszcze z miesiąć i nie wiem czy chce mi się w to bawić :/

No więc wyszła ściana tekstu, jak ktoś ma jakieś uwagi to będę wdzięczny.

#smartfon #gsm #technologia
  • 7
@ZeppelinPL: Skoro skończyła Ci się umowa to wystarczy jej nie przedłużyć. Jeśli pójdziesz do Play i poprosisz o przeniesienie numeru, zrobią to prawie od ręki i w dodatku są jakieś bonusy dla przechodzących klientów. Sam bym tak zrobił, też planuję przejście do Play ale poczekam aż wyjdzie mi umowa za kilka miesięcy. Aktualnie mam Plusa. No i Play ma chyba HTC One w ofercie . ;)
HTC odradzam, we wszystkich jakie miałem ekran szedł w pająka po pierwszym upadku, Xperia rzeczywiście ma problemy z obudowami, uszkodzenia uznają za mechaniczne i nie obejmuje ich gwarancja. Lolipop ma być wkrótce podobno, ale nie wiadomo dokładnie czy im się uda :)
S5 mam już 3 miesiące (lolipop wgrany), ani razu mi się nie zwiesił, mimo że wbudowanych sporo i sam zainstalowalem jeszcze multum innych pierdół.