Wpis z mikrobloga

Kilka osób pytało o #herbata z Chin, więc robie moje #pokazzakupy . Herbatka to Dian Hong z #dhgate za 1,66$ z kuponem link. Na aukcji jest 100/150g, a przysłali 200g + próbka. Po trzech minutach herbata "barwi" wodę trochę słabiej niż Lipton. Ma bardzo delikatny smak. Zawsze muszę słodzić czarną herbate z saszetek, ale ta wchodzi z przyjemnościa bez cukru. Fusy jak na zdjęciu, a w paczce nie zauważyłem herbacianego kurzu. Ogólnie OK, szału nie ma, ale czego można się spodziewać po zwykłej, czarnej herbacie.

Fotki: http://imgur.com/a/zUIQt

Polecam koszyk z #wish, lepszy niż te silikonowe zabawki, którymi się tu chwalicie.
fanfarek - Kilka osób pytało o #herbata z Chin, więc robie moje #pokazzakupy . Herbat...

źródło: comment_VsNZsFXZUrIJfqs0Vs9kvyfc6AGlDdsP.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@fanfarek: Wygląda rewelacyjnie!!!!! ile ja bym dał, żeby teraz takiej spróbować. To nie jest zwykła herbata. Liściasta herbata nigdy nie jest zwykła. Takich herbat nie można słodzić, trzeba się rozkoszować tym smakiem, aromatem!
  • Odpowiedz
@Siganiv: w podanym przez Ciebie sklepie ceny są podobne do ceny kupionej herbaty. Płaciłem 1.66$ bo miałem rabat -10$, a dodatkowo była promocja chyba -20%. Cena wyjściowa to około 17$.
@ntr1987: @Lord_Jim: zobaczymy za kilka dni
@etnomaniek: liściastych nie słodzę. Słodzę tylko herbatę z saszetek, bo gorzkie "ryją" mi po gardle.
  • Odpowiedz
Cena wyjściowa to około 17$.


@fanfarek: Aha, to już można czegoś oczekiwać w tej cenie za herbatę z Yunnanu. Co nie zmienia faktu, że yunnansourcing w temacie herbat z Yunnanu gniecie wszystkie chińskie sklepy z herbatą (cena, jakość, wybór).
  • Odpowiedz
@Siganiv: aż taka różnica w smaku? :) Nie bulwersuj się zawczasu, nie znam się, tylko porównuję ceny. W markecie Yunnanu 100 g kosztuje ok 5 zł, a tam najtańszy $5.50 :) i jeszcze przesyłka. Czy takie same herbaty można kupić u nas w sklepach herbacianych?
  • Odpowiedz
@lukazh: Można kupić u nas, ale cena będzie wyższa, nawet doliczając przesyłkę (która nie jest taka droga). Yunnan to największy rejon produkcyjny w Chinach, więc rozrzut różnych jakości jest spory. Jednak jednocześnie, mogąc kupić absolutnie topowego czarnego yunnana za 15$/100g, cena jest nadal śmiesznie mała w porównaniu z herbatami z innych regionów.
  • Odpowiedz
@lukazh: W tamtym roku na wiosnę piłem tę herbatę:
http://yunnansourcing.com/en/yunnan-black-teas/2824-wu-liang-hong-mao-feng-yunnan-black-tea-spring-2014.html
Nie ustępowała znacznie dwa razy droższym. W Yunnanach niezłym wyznacznikiem jakości jest ilość złotego koloru w suchych liściach. Np. tutaj świetny przykład z aliexpress:
http://www.aliexpress.com/item/New-2015-Special-Grade-China-Yunnan-Black-Tea-Dian-Hong-Congou-Fengqing-Black-Tea-Dianhong-100g/2012325124.html

Jeśli to naprawdę już tegoroczna herbata, to byłaby dodatkowo bardzo świeża, bo zbiory w Yunnanie zaczęły się gdzieś końcem lutego.
  • Odpowiedz
@ktostujestdieselem: Myślę, że tak. Jest to trochę kupowanie kota w worku, ale tak czy inaczej dobry zestaw różnych herbat do popróbowania. Herbaty mogą być zarówno bardzo dobre, jak i przeciętne. Na szczęście raczej nikt nie bawi się w pakowanie zupełnego chłamu do takich małych torebek.
  • Odpowiedz