Wpis z mikrobloga

no więc stało się .... od 7ego kwietnia rozpoczynam nowy rozdział życia w UK. 3 lata kariery inżyniera na polskiej ziemi i mam z tego wielkie nic :( Praca znaleziona, więc jadę przecierać szlaki dla mnie i mojej dziewczyny, która po studiach ma jeszcze większe nic ... nawet pracy :P ... Dajcie kilka plusów na zachętę, bo głowa aż boli od namiaru myśli związanych z wyjazdem :):)

Dodatkowo czy ktoś z Was nie mieszka, bądź ma znajomych w #brighton (będe poszukiwał pokoju do wynajęcia więc jakby ktoś coś wiedział ;) )

#uk #emigracja #zebroplusy
  • 20
@vertoo: Pamiętam, że miałeś kiedyś AMA o swojej pracy, również w DE (jestem w podobnej branży dlatego utkwiło mi w pamięci, myślałem że idziesz w Polsce jak przecinak, a tu taka "niespodzianka"). Dlatego pytam czy nie chcieliście pojechać do DE? W końcu teren już dla ciebie znany, a moim zdaniem w branży automotive to właśnie Niemcy przodują (może się mylę). No i drugie pytanie o to jak znalazłeś pracę
@valotr: będę Ci bardzo wdzięczny! każde info się będzie liczyło ;)
spędziłem tam jedną noc i powiem Ci, że po cichu zawsze marzyłem o mieszkaniu nad morzem ;)

@dzangyl: owszem nie dają ... ale to przykre kiedy kończysz ciężkie studia (w jej przypadku biotechnologię) i jesteś pełen nadziei a realia pokazują, że nawet nie masz cienia szans na zatrudnienie ;/

@wisniowySz: @johnq: dzięki Panowie! przyda się :)

@
@dob3k: a wiesz, że otrzymałem propozycję od JLR :) w sensie przeszedłem pozytywnie rozmowy itd. Finalnie jednak nie skusiłem się na "dzień dobry" na robotę kontraktową. To plan na najbliższe lata w momencie kiedy obędę się z Wyspami i zobaczę jak życie tutaj mi pasuje ... Zresztą McLaren niedaleko :)

@mtroyan: Tobie również :)
@vertoo: Mam znajomka w McLarenie :) tez moge popytac..ale wtedy polecam Guildford.. blisko do pracy ;) miasto przyjazne.. i nad morze 45min samochodem :) swego czasu prawie co tydzien jezdzilem czy to do Brighton czy Portsmouth na rybke, teraz zimno to sie nie chce :)
@dob3k: Pracuje obecnie w automotive/jakosc, robie pomiary na częściach Automotive, różnego typu badania. Będę składać tam papiery, moge iść tam nawet na produkcje, jak opanuje lepiej język to zawsze można piac sie wyżej.