Wpis z mikrobloga

Snajper, idąc na ten film spodziewałem się , dobrze zrobionej produkcji, o amerykańskim bohaterze (postać autentyczna) jakich wiele. No i zostałem zaskoczony, bo film jest zrobiony bardzo dobrze, i nie chodzi tu tylko o techniczną stronę (realia wojny są naprawdę przekonujące), ale również o porywającą grę aktorką, doskonały i dobrze wykorzystany scenariusz. Reżyserem filmu jest Clint Eastwood, wiec historia jest przesiąknięta amerykańskim południem, tamtejszymi wartościami i sposobem życia, tak jak poprzednie filmy tego reżysera. Takiego stylu się spodziewałem i tu zdziwienia nie było (dużą dawkę patetyzmu i patriotyzmu trzeba przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza).
Niespodzianką był natomiast, sposób w jaki Snajper oddaje stany emocjonalne głównego bohatera, efekt ten został uzyskany poprzez ciągłe przeskakiwanie z akcją, pomiędzy rodzinnym domem głównego bohatera, a terenem walk w Afganistanie. Wywołuje to u widza pewną huśtawkę nastrojów, z jaką (tylko zapewne dużo bardziej intensywną) musiał się zmierzyć główny bohater. Te emocje zostały bardzo dobrze odwzorowane przez Bradleya Coopera, który zagrał w tym filmie swoją najlepszą (dotychczas) rolę. Pozostali aktorzy byli tłem niewiele wynoszącym, ale też nie psujacym ogólnego wrażenia.
Podsumowując, film bardzo dobrze się ogląda, jest to kino wojenne w najlepszym wydaniu, które obok ciekawej i dobrze zrobionej akcji, pokazuje również psychologiczny aspekt bycia żołnierzem.
Moja ocena to 8/10, aczkolwiek gdybym był fanem kina wojennego, to dałbym 10/10 i ciężko byłoby znaleźć argumenty na to, że Snajper nie jest arcydziełem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#recenzja #film #snajper
Itrytotalkto_you - Snajper, idąc na ten film spodziewałem się , dobrze zrobionej prod...

źródło: comment_2fpCl4gzVxd5W1d4IbJFwSIgYuBWFSmG.jpg

Pobierz
  • 4