Wpis z mikrobloga

z jaką kwotą się trzeba liczyć, chcąc kupić w miarę porządny rower do jeżdżenia po mieście? nie wymagam bóg wie jak zaawansowanych technologii - sprzęt ma po prostu służyć do przemieszczania się z punktu A do B bez większych problemów i częstych awarii
gdzie najlepiej kupować coś takiego?
#rower #pytaniedoeksperta
  • 20
@Pantograf: w salonie, nowy, to myślę że jakieś 1100zł, chociaż ja jeździłem kilka lat na takim z lombardu za 100(!) zł i normalnie jeździł, przerzutki działały, więc na dom-praca się nadawał idealnie. A jeszcze poczucie bezpieczeństwa, bo komu się będzie chciało kraść takie coś?
@Pantograf: ja kupiłem w tamtym tygodniu kands maestro (mirki poleciły) - do jeżdżenia po mieście do pracy nadaje się idealnie (jeszcze dorzuciłem dobre i tanie oświetlenie i jest git tylko muszę zmienić kierownicę bo chcę mieć prostą ;))
@Pantograf: Najgorszym problemem marketów jest brak wykwalifikowanej obsługi, która pomoże Ci dobrać właściwy rozmiar kół i ramy, no chyba, że sam znasz się na tym bardzo dobrze. A rozmiar kół i ramy jest kluczowym elementem dla bezpieczeństwa jazdy, a chyba o to w tym wszystkim chodzi.
@Migfirefox: bo w nowych to chyba trzeba sprawdzać czy podokręcane...

@Alryh: Też czytałem o kands maestro, w końcu sam kupiłem podobny sprzętowo eurobike crosstrail 2.0, jestem raczej amatorem i pewnie nawet nie poczuje różnicy między shimano alivio czy deore, ale jeździ się fajnie :)
@Pantograf: miałem na myśli nowy pisząc +1500, wszystko jest kwestią tego czego oczekujesz, jeśli chcesz mieć w miarę solidny osprzęt i nowy rower to niestety taka kwota jest raczej minimum. Nie śledzę rynku wtórnego także w tej kwestii nie pomogę.
@Alryh: Też czytałem o kands maestro, w końcu sam kupiłem podobny sprzętowo eurobike crosstrail 2.0, jestem raczej amatorem i pewnie nawet nie poczuje różnicy między shimano alivio czy deore, ale jeździ się fajnie :)


@michal1358: Ja tak samo, potrzebny mi był tylko żeby dojechać z i do pracy. Ale tak skoro już mam i jest bardzo miły w "obsłudze" to pomyślałem, ze go udoskonalę i moze pobawię się w jakis
@Pantograf: nówka 1200-1500zł
używki nie wiem
jak niemal wyłącznie asfalt, to lepiej cross niż MTB
Kands Maestro dobry sprzęt, jak masz kasę to oblicz sobie rozmiar ramy i zamawiaj