Wpis z mikrobloga

Śmiertelna kosa w serce dla tępej strzały, która chciała szybko śmignąć lewym pasem na przejściu (mimo tego, że L-ka na prawym się zatrzymała) i o mały włos nie potrąciła moich rodziców.

Gdyby nie to, że moja mama cały czas, nawet na przejściu dla pieszych się rozgląda, to prawdopodobnie dzisiaj zostałbym sierotą.

NAUCZ SIĘ JEŹDZIĆ IDIOTKO!

#krakow #oswiadczenie #gorzkiezale #nerwy #odbieracprawkozaglupote
  • 12
@JustGotOwned: to też poniekąd wina L-ki, która wyświadczyłaby niedźwiedzią przysługę. Mnie instruktor przez cały czas powtarzał, żeby nie puszczać nikogo, jeśli nie jesteśmy pewni, że nie ma zagrożenia np. z przeciwległego pasa lub drogi prostopadłej.
@jakubste: @pilot1123: Mircy, nie umniejszam winy tej "tępej strzały", w żadnym wypadku :P Pieszy ma pierwszeństwo tylko wtedy, gdy znajduje się już na pasach - wtedy nie mamy prawa na nie wjechać. Ale dopóki stoi poza jezdnią, nie mamy obowiązku się zatrzymywać. Ty go puścisz, a z naprzeciwka ktoś go #!$%@? (oczywiście wtedy wina będzie tego drugiego).
Raz miałem sytuację, dwupasmowa droga, typ na prawym pasie zatrzymał się w ostatnim
@Arveit:
Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów:

Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.'

Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym:

jeżeli ruch pojazdów na tym przejściu nie jest kierowany sygnałami świetlnymi ruchu lub przez funkcjonariusza kierującego ruchem, kierujący powinni zbliżać się do tego
@Arveit: podstawowa zasada, zakaz wyprzedzania na pasach, absolutny. Jak widać jest to jakiś problem skoro w taryfikatorze jest to aż:

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi: 10 punktów

Niestety przez to ludzie boją się puszczać na wielopasmowych drogach, ja też się zawsze oglądam jak wygląda sytuacja, ale niestety tak nie powinno być. Polecam obejrzeć, w wielu odcinkach jest ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=7bNUi1fBf48

Swoją drogą wkurza mnie ten prowadzący, ale
@JustGotOwned: Mieszkam obok Ronda Młyńskiego, tam ludzie jeżdżą przez pasy jak debile. Zawsze się rozglądam i ratuje to tyłek :< A kilkanaście dni temu zatrzymał się gwałtownie koleś kilka cm przed moją współlokatorką, która przechodziła na zielonym, kuhwa.
@kasik913: tam, to w ogóle jakiś dramat jest. Nie dość, że niektóre światła świecą się raz na 10 minut, przez 20 sekund, to tak jak mówisz - kierowcy, którzy muszą jak najszybciej przejechać przez rondo
Uważaj na przejściach w stronę Sadzawki Mirabelko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeba w końcu to wyprzedzające i omijające przed przejściem bydło ucywilizować


@jakubste: zdecydowanie. Natychmiastowa utrata prawa jazdy i 1000zł na początek, przy recydywie - areszt na tydzień i mandat 2000zł. Może po kilku pokazówkach by niektórzy debile zaczęli myśleć...