Wpis z mikrobloga

Zidiociała histeria wojenna na wykopie przybrała rozmiary apokaliptycznej śmieszności. Żaden janusz polityki nie wie dlaczego Rosja miałaby zaatakowac Polskę i de facto NATO, a niektórzy już się pakują lub wzywają do zakładania kamaszy, hahaha.
Przypuszczalnie nastepnym krokiem, do jakiego posuną się prowojenne szczekaczki będą sugestie prowokacji jądrowych.
Podstawowy problem jest w tym że na Ukrainie i w Polsce są osoby którym się wydaje że dla osobistych fobii, dopuszczalna jest wojna jądrowa. Ci ludzie traktują życie jak ruletkę a innych ludzi jak statystów przy stole przy ktorym oni grają w atomowe kości. Każdy, absolutnie każdy komu wydaje się że dopuszczalne są atomowe prowokacje albo wierzy że z państwem posiadającą broń atomową można rozmawiać z pozycji siły, stawia na szali nie tylko interes własny, ale ryzykuje że ta prowokacja wymknie się spod kontroli i skończy sie zagładą świata. Gdyby na Ukrainie rządziły osoby pokroju Poroszenki, Saakaszwilego czy któregoś z naszych wielbicieli banderyzmu, a Ukraina posiadałaby broń jądrową – która kiedyś była na terenie UKR, to dzisiaj stalibyśmy już na skraju wojny atomowej…
#ukraina #rosja #wojna
  • 8
  • Odpowiedz
@Myrten: Masz racje, tu jest problem Ukrainy, potężna korupcja. brak poczucia przynależności narodowej mentalnie Rosja, Generałowie sprzedawczyki wysyłający żołnierzy na pewną śmierć. Ludność która sama nie wie czy jest ruski czy nie. Byłem ogromnym sceptykiem takiego rozwiązania, ale teraz uważam że Ukraina powinna się podzielić. Nie wiem na ile to wpływ mediów a na ile moja trzeżwa analiza ale zauważyłem że ludzie na wschodzie naprawdę chcą do Rosji, nie wszyscy, ale
  • Odpowiedz
@chemmobile:
Nikt nic złego nie chce zrobić Rosji. To Rosja się wpiernicza tam, gdzie jej nie powinno być.
Niech najpierw Rosja doprowadzi własną infrastrukturę do porządku i wykorzysta potencjał obszaru, którym dysponuje.
Rosja nie jest w stanie tego zrobić, więc zrzuca winę na innych (na wojnę, ekspansję NATO, sankcje...) - to tak zwany "ONIZM", kiedy MY nie jesteśmy winni, a winni są zawsze ONI.
Władza (gdzie by ona nie była)
arxorm - @chemmobile: 
Nikt nic złego nie chce zrobić Rosji. To Rosja się wpiernicza...

źródło: comment_7zG4n2T9toEaGnmI5nzIohGkwiiOHh1Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz