Wpis z mikrobloga

Mój poprzedni #quiz cieszył się średnim zainteresowaniem, być może dlatego, że większość Mirków jest za młoda by pamiętać cokolwiek z lat 90. No to przygotowałem kolejną wersję: lata 2000÷2009
#pilkanozna
Wołam tych co się przyznali do rozwiązania poprzedniej wersji:
@DrukarkaDoPapieruKolorowego @TinyHadronCollider @Terebellum @Perunamuusi

2000
Co #!$%@?ł bramkarz reprezentacji Belgii Filip De Wilde w decydującym o wyjściu z grupy meczu z Turcją?
a) flegmatycznie wyskoczył z rękami niżej niż Hakan Sukur głową
b) próbował kiwać się z Sukurem
c) potknął się na piłce i zostawił ją samą przed pustą bramką
d) wypuścił piłkę z rąk tuż pod nogi Sukura


2001
FC Liverpool - Deportivo Alaves Vitoria - jeden z najciekawszych finałów pucharu UEFA. Jaki był wynik?
a) 4:3
b) 5:4
c) 5:5 i karne
d) 6:5


2002
Mecz Polska - Portugalia mógł wyglądać inaczej gdyby sędzia uznał bramkę na 1:1. Kto strzelał?
a) Hajto
b) Kałużny
c) Kryszałowicz
d) Olisadebe


2003
Groclin eliminuje Herthę Berlin i gra dalej z Manchesterem City. Kto strzelił jedyną bramkę berlińczykom?
a) Kriżanac
b) Mila
c) Niedzielan
d) Rasiak


2004
Polska rozpoczyna eliminacje do MŚ 2006 od bramki:
a) Jermaina Defoe, który wkręcił Kłosa w ziemię
b) Żurawskiego z rzutu rożnego przeciwko Irlandii Płn.
c) Krzynówka z lewej nogi przeciwko Irlandii Płn.
d) zapomnianego Kałużnego, którego nikt nie rozpoznał, bo miał włosy, przeciwko Austrii


2005
Z kim odpada Wisła Kraków z pucharu UEFA?
a) z Vaalerengą
b) z Lazio
c) z Dinamo Tbilisi
d) z Vitorią Guimaraes


2006
11 października 2006 - jeden z najlepszych meczów reprezentacji Polski. 2:1 z Portugalią. Wynik nie mówi za siebie, powinniśmy wygrać wiele wyżej. Kto strzelił w słupek?
a) Niedzielan
b) Rasiak
c) Smolarek
d) Żurawski


2007
Jak zakończyły się mecze Armenii z Azerbejdżanem z naszej grupie eliminacyjnej do ME
a) bijatyka na boisku i trybunach, bo oba państwa za sobą nie przepadają, obustronne walkowery
b) bijatyki po meczach, bo oba państwa za sobą nie przepadają, walkowery dla gości
c) mecze anulowane, bo oba państwa za sobą nie przepadają i nawet ze sobą nie rozmawiają, nie ma walkowera, dla każdej drużyny po 0 pkt.
d) oba mecze przerywane i dokańczane następnego dnia bez kibiców, bo oba państwa za sobą nie przepadają


2008
Świetny mecz Rosji z Holandią w ćwierćfinale ME. Jaki wynik?
a) 3:1 po dogrywce
b) 3:2 po dogrywce
c) 4:1 po dogrywce
d) 4:2 po dogrywce


2009
Boruc przepuszcza piłkę pod nogą po podaniu od obrońcy. Kto jest strzelcem gola?
a) Bosacki
b) Gancarczyk
c) Kłos
d) Żewłakow

  • 13
@dwa_szopy: 5/10, a z pierwszego tylko 2... a smutam bo pomimo, że byłem dzieckiem wtedy, to sporo meczów się oglądało... i te magiczne wieczory z LM, kiedy jako kilkulatek miałem pozwolenie na siedzenie przed TV do ok. 22:30 ( ͡ ͜ʖ ͡)