Wpis z mikrobloga

116 - 5 = 111

Michael Reaves
Darth Maul. Łowca z mroku

Tytuł nieco mylący, bo Maul nie jest jej głównym bohaterem. Jeżeli ktoś chciał poznać bliżej tę postać, to jest tu trochę fragmentów ją przybliżających, ale zbyt wielu wycinków biografii Maula nie uświadczymy.
Główny bohater nie posługuje się mocą, a mimo to zdołał mnie zaciekawić, a nie spodziewałem się, że w świecie Star Wars zainteresuje mnie nie jedi/sith. To taki typ a'la Han Solo, tylko, że przynajmniej dla mnie o wiele ciekawszy. Cała książka przepełniona jest akcją i szybko się ją czyta.
Autorowi bardzo udała się końcówka książki, mega zaskoczenie, tylko trzeba znać wcześniej filmy, żeby go doświadczyć.
Polecam

Andrzej Sapkowski
Ostatnie życzenie

Wspaniała opowieść, błyskotliwy język, ciekawe postaci i te nawiązania. Zacząłem przygodę z Wiedźminem i chyba się nie zawiodę.

Potrzebuję dla mojej ballady tytułu. Ładnego tytułu.

- Może "Kraniec świata"?
- Banalne (...) Hm... Niech pomyślę... "Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..."
- Dobranoc - powiedział diabeł.

Andrzej Sapkowski
Miecz przeznaczenia

Kolejna książka o przygodach Geralta. Poziom wciąż zachowany, czysta przyjemność czytania.

Andrzej Sapkowski
Krew elfów

Pierwszy tom powieści po dwóch wcześniejszych tomach opowiadań. Zawsze wolałem sci-fi, ale Wiedźmin to coś co wypada znać i powinien się spodobać również tym, którzy nie lubują się w fantastyce.

C. S. Lewis
Opowieści z Narnii Lew, czarownica i stara szafa

Bardzo przyjemna książeczka. Magiczny, niezwykle barwny świat. Taki powrót do dzieciństwa. Niedługo zabiorę się za całość cyklu. Powinna spodobać się zarówno młodszym jak i starszym. Jednak spróbuję przeczytać zanim się zestarzeję, żeby jak najlepiej ją odebrać.

#bookmeter
G.....v - 116 - 5 = 111

Michael Reaves
Darth Maul. Łowca z mroku

Tytuł nieco m...

źródło: comment_VfrKxhZnOKavv8IohHxYezMtXm1iJsXF.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Gliv: "Łowcę z mroku" czytałem jakieś 13 lat temu, Darth Maul zawsze spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż ciekaw jestem jak całe EU się zawali gdy wyjdzie epizod VII?
  • Odpowiedz
@kacekx: Tylko to co było chronologicznie po zakończeniu VI się zawali, albo będzie uznane za alternatywne historię, a to co było przed będzie mogło jeszcze trwać jako ta prawdziwa historia.
  • Odpowiedz
@Gliv: Nom, to jednak trochę tego jest, myślę, że co najmniej 50 tytułów z trylogią Thrawna na czele. Szkoda tego, ale zobaczymy co tam Disney wymyśli.
Teraz nowe filmy zaczną produkować taśmowo to uniwersum znowu zacznie żyć! W końcu nie po to wybulili 4mld $ za prawa od Lucasa. Hajs musi się zgadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gliv: @kacekx: nope, wszystko z EU poszło się jeb... nazwano Legends ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W tej chwili do kanonu wliczają się jedynie filmy i seriale animowane Wojny Klonów i Rebelianci. Kilka książek w nowym kanonie już powstało.
  • Odpowiedz
@samwieszkto: @Gliv: Z ciekawości wszedłem na Bastion i obczaiłem - rzeczywiście jest tak jak piszesz ( ͡° ʖ̯ ͡°) I wygląda to bardzo biednie jak na sagę, która ma prawie 40 lat...

Szczerze mówiąc to nawet mi się jakoś bardzo nie chce ponownie wkręcać w całe Star Warsy (mimo, że od lat byłem oddanym fanem). Jakoś cała magia gdzieś uleciała...
Smutne to ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz