Wpis z mikrobloga

Był na wykopie wpis o gościu co robi za darmo szkolenie z PHP, mówił ze dla zupełnie zielonych, to się zapisałem.
Oglądałem ten jego pierwszy webinar, który był wg mnie zupełnie #!$%@?. Kazał wklepywać jakieś skopiowane rzeczy do swoich kompów, nie wyjaśniał co w nich jest. Połowie osób nie działało, bo robił to na mac'u. Nie dowiedziałem się dosłownie niczego.
Na czacie był spam informacjami ze to ściema i będzie chciał 6000zł za szkolenie. On sie niby z tego śmiał, ale odpowiedzi były wymijające nieco.
teraz na maila przysłał coś takiego.

Zostań Symfony-Developerem zarabiającym na start 3500zł, inwestując tylko 6 tygodni w intensywną naukę frameworka, według tej prawdzonej metody.

Każe sobie płacić 3k i 9/10 osób ma po tym kursie pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po tym co pokazał na tym jednym webinarze szczerze w to wątpię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze żadnych dyplomów nie ma, bo dyplomy sa dla mięczaków. No nie przekonał mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie (bo może mnie wyprowadzicie z błędu i facet dobrze prawi) #naukaprogramowania #php
  • 21
@harnas00: nie mam zielonego pojęcia ale tak to trochę wygląda. Drugi webinar miał być prowadzony przez kogoś innego, ale nie oglądałem. Przegapiłem. Chociaż pewnie był w tym samym tonie, żeby złapać parę osób które może się skuszą na wyłożenie hajcu na szkolenie bez potwierdzenia odbycia. A że akurat będa tą 1 osoba na 10 i nie dostaną pracy no to cóż ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rskk: szybciej pewnie sam znajdziesz bo ja na aero to zamule

tu sa jego filmy. jak znajde ten konkretny to tez dam link
https://www.youtube.com/user/michalosmakaruk/videos

chyba jednak nie ma tego, ktore ja ogladalem bo z tego co pamietam to na liscie byl tylko on, a tam sa jacyś prezenterzy też w okienku, więc to może już następne.

po komentarzy na yt, gdzie ktoś pyta czy bedą 2 poprzednie webinary wychodzi na to
@Tifirifi: @rskk: miałem tak samo, mimo chęci do wchłoniecia wiedzy, kompletnie niczego ciekawego wtedy nie powiedział.
Wygladało to tak jakbyktoś Ci tłumaczył składanie silnika w stylu:
-tu masz blok - ALE CO TO JEST BLOK?
-tu masz chlodnice - CO TO CHLODNICA?
- tu masz kable - PO CO SA KABLE?

polacz to razem (czyli na szkoleniu skopiuj to co ci wysłał na wklej.org)
i silnik działa. WŁALA. JESTES MECHANIKIEM
@hpiotrekh: To akurat może być to jego intencja. Wszystko zależy od podejścia nauczającego. Jeden ma taki sposób, że będzie wszystko od podstaw tłumaczył i zagłębiał się w pojęcia. Natomiast drugi może stwierdzić, że w trakcie rozwoju wszystko samo się logicznie wyjaśni. Nie chcę tutaj akurat dyskredytować sposobu nauki kolesia bo może faktycznie to na końcu będzie miało sens. Po prostu dla mnie nie ma tego "daru" przekazywania wiedzy i tzw "gadanego".
@meffcio: Na innych byłeś może? Pierwszego też nie skończyłem, bo po co jak mi nie działało, a on poszedł dalej.
Zresztą ta platforma to moze jest dobra na 3 osoby. Tzn sam czat. okienko 2x2px i weź coś tam przeczytaj jak jest dobrych kilkadziesiąt osób.

@Tifirifi: sprawdzę ten link, ale ja to w sumie pythona próbuję ogarnać. to z php po prostu się pojawiło. za darmo to wzialem udział z