Wpis z mikrobloga

Siemano Mirky i Mirabelky

Pytanie krótkie i liczę na WASZĄ pomoc. Zaparkowałem auto w miejscu tym samy co czerwone renault ( ja parkowałem UNO) i dostałem mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym. I tu moje pytanko, słusznie czy nie? Parkowałem w Niedziele po godzinie 18. Jedynie co dostałem to wezwanie do stawienia się na komendę w celu wyjaśnienia sprawy. To nie żaden fake, czy jakaś gówno burza

#kielce #strazmiejska #mandat #pomocy
pasiuy - Siemano Mirky i Mirabelky

Pytanie krótkie i liczę na WASZĄ pomoc. Zaparko...

źródło: comment_t8vxyvX54UgHH9jiEwMqn7vzhhYehcGN.jpg

Pobierz
  • 15
@pasiuy: Wielki znak z P może być nieco mylący, ale oznacza wjazd do strefy płatnego parkowania, a nie parking sam w sobie. Mimo wszystko nie ma tam zakazu parkowania, nie stanąłeś na zieleni, nie zagrodziłeś przejścia pieszym. Przydałby się ktoś, kto dobrze ogarnia przepisy drogowe. Z resztą sam możesz poczytać kodeks. Zawołaj jaki będzie finał sprawy ;)
@pasiuy:

Wow! Wreszcie się SM zabrała za tych co nie potrafią parkować :)

1. W strefie zamieszkania można parkować tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych.
2. Nie można parkować na ciągu pieszo-rowerowym (który tam jest z dupy, bo rowerzyści powinni się tam poruszać jezdnią).

Mandat jak najbardziej słuszny.
@pasiuy: jest tak jak napisali powyżej, ale nie nastawiaj się od razu na manat... pogadaj jak człowiek, powiedz, że oznakowanie jest trochę mylące, że dopiero w kilka osób ogarnęliście o co z tym chodzi, że przykro ci itp. pierdoły, może wyjdziesz z pouczeniem...
No a jeśli ci się nie uda, to za parkowanie w strefie zamieszkania jest sztywno 100zł i 1pkt... mało nie jest, ale jakiejś tragedii też nie ma...