Wpis z mikrobloga

#polityka #lechwalesa #4konserwy #rpawelek

Prezydent Mirko wrzucił właśnie w jednym z komentarzy obrazek (który znajdziecie na dole) - jest to odpis orzeczenia w sprawie oświadczenia lustracyjnego Wałęsy. Wiadomo jaki jest werdykt, ale zaciekawiło mnie coś innego:
Skład Sądu:

Przewodniczący: Paweł Rysiński

Sędziowie: Krystyna Sergiej i Zbigniew Kapiński


Wpisałem sobie w google nazwiska tych sędziów, pewnie nie ja pierwszy, ale co znalazłem?
Paweł Rysiński orzekał:
- w sprawie afery FOZZ, zmniejszając wyroki,
- doktora G. odnośnie aresztu i kaucji, wiadomo jak,
- Beaty Sawickiej, wiadomo jak,
- w sprawie Olewnika, nie dopatrując się żadnych uchybień ze strony prokuratury.

Krystyna Sergiej - prawdopodobnie jest wiceprezesem Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce, ale żadnych ciekawych spraw w google nie widzę.

Zbigniew Kapiński:
- uniewinnienie Stanisława Kanii ws. stanu wojennego,
- sprawa Kiszczaka, choć tu zlecenie ponownych badań., na koniec trzeba zaczekać.

To normalne, że akurat te najgłośniejsze, w dużej mierze polityczne sprawy są prowadzone przez tych samych ludzi? Inni sędziowie nie są godni orzekać, czy orzekaliby inaczej i tak jest bezpieczniej?

Niżej odpis. Uwaga, jest tam masa błędów, przez co nie jestem pewien czy jest autentyczny. Możliwe, że pisał go sam Leszke.
rpawelek - #polityka #lechwalesa #4konserwy #rpawelek

Prezydent Mirko wrzucił właś...

źródło: comment_BTLdy5SZQZWHbavxsXWYWelz8CrOuLtt.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@rpawelek: Mysle ze bez orzeczenia sadow, ktorych de facto nie objela lustracja, wiadomo w ktorym kosciele bija dzwony, osobiscie wole polegac na Walentynowicz, Gwiazdach, ludziach starej solidarnosci i historykach/dziennikarzach sledczych, ktorzy poswiecili tematowi sporo nadmiernej uwagi. Wrzuc jeszcze jakies zdjecie z polamanym Leszkę, to moze wpis trafi do goracych...
  • Odpowiedz