Wpis z mikrobloga

Ostateczny powód dla którego VLC to najlepszy program do odtwarzania filmów

Narzędzia -> Efekty i filtry -> Kompresor

Ustawiacie tak jak na screenie i dajecie "zapisz zmiany w konfiguracji" (niestety trzeba to zaznaczać przed każdym odpaleniem filmu).

Odpalcie sobie jakikolwiek film z tym i bez tego. Szczególnie widać różnice w filmach od YIFY, które często mają #!$%@? dźwięk i dialogi są zbyt cicho a akcja głośno, ale nawet w normalnych filmach robi bardzo dobrą robotę i jak się zacznie używać to nie ma odwrotu.

PS Jak ktoś nie wie to klawiszami G i H można także ustawiać prawidłowo rozsunięte napisy (gdy pojawiają się za szybko lub za późno albo są do innej wersji filmu/ odcinka serialu). To samo z dźwiękiem robi się klawiszami J i K.

#protip #vlc #programy #filmy #seriale (dodaję te 2 ostatnie tagi, bo może ludzie stąd też skorzystają)
platkiowsiane - Ostateczny powód dla którego VLC to najlepszy program do odtwarzania ...

źródło: comment_xOmsygzyFKjzrV3GiCmwW0EDoiAMKDOd.jpg

Pobierz
  • 101
@platkiowsiane: Próbowałem się na niego przestawić z best playera, ale nie ma 2 opcji których używam więc wyleciał. To że mam milion innych go nie ratowało.
1. Nie ładuje automatycznie kolejnego odcinka serialu - wiem, że mogę wrzucić na playlistę, ale mi się nie chce. Znalazłem jakąś wtyczkę ale nie działała.
2. To nie do końca opcja, ale jak przewinę o kilka sekund film i trafi w moment w trakcie napisów
@mBartek89: Jak dla mnie to w porównaniu z tym co ja napisałem te opcje są mało istotne, ale przynajmniej nie używasz jakiegoś kompletnego #!$%@? jak część wykopu typu AllPlayer albo Subedit.

Akurat takie drobne niuanse to moim zdaniem kwestia gustu i przyzwyczajenia. Mi kompletnie nie przeszkadza to, że kolejny odcinek serialu się sam nie odpali, bo to kwestia 5 sekund a i tak przeważnie oglądam max 2 pod rząd a często
@platkiowsiane:

Akurat takie drobne niuanse to moim zdaniem kwestia gustu i przyzwyczajenia.

Dokładnie tak :) ja wiem że to pierdoły ale się do nich przyzwyczaiłem i są dla mnie wygodne :) Wiem, że vlc ma dużo ustawień i możliwości, ale po prostu mi to nie potrzebne, więc skoro best player mi odpowiada to nie chciało mi się na siłę zmieniać przyzwyczajeń.
@lomir: Oglądam filmy ze słuchawkami i nawet wtedy widać różnicę. IYFY zmniejsza wagę swoich uploadów kosztem dźwięków a te ustawienia to naprawiają. Jak ktoś ogląda filmy na laptopie albo komputerze to może mieć bardzo zadowalającą jakość unikając pobierania 3-4x większych plików.
@platkiowsiane: ale już z dźwiękiem na poziomie 128kbps można przyzwoicie oglądać. no i ile mogą zaoszczędzić, 20MB? wg mnie to głównie kwestia mixowania, nie trafiłem na film od yify z popsutym dźwiękiem. a kompresując zmniejszasz jednocześnie dynamike czyli nawet zmniejszasz jakość. standardowe ustawienia w LAV decoderze to downmixing 70% środkowego i tylnych kanałów do stereo.
2. To nie do końca opcja, ale jak przewinę o kilka sekund film i trafi w moment w trakcie napisów (np. jakieś zdanie jest wyświetlane od 23 do 27 sekundy, a ja przewinę na 25) to vlc tego napisu nie pokazuje, a best tak.


@mBartek89: No to jest rzeczywiście denerwujące, szczególnie gdy napisy nie są dobrze dopasowane i się szuka jakiejś mówionej sceny.

Mimo tego i innych bolączek największą zaletą VLC