Wpis z mikrobloga

#polska będzie gospodrzem MME w 2017 roku:

Dziś w Nyonie Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polsce organizację finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2017 roku. Turniej odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2017 r. W rozgrywkach wystąpi 12 zespołów, a uprawnieni do gry będą zawodnicy urodzeni w 1994 r. i młodsi.


http://www.90minut.pl/news/245/news2453019-Finaly-MME-2017-w-Polsce.html

Jeszcze cytat odnośnie miast gospodarzy:

Polska przygotowała 500-stronicową propozycję organizacji turnieju. Zawarła w nim dwa warianty, A i B, w jakim można przeprowadzić imprezę. Wariant A – ogólnopolski. Wariant B – regionalny. Chodzi o rozmieszczenie sześciu stadionów, które miałyby gościć dwanaście reprezentacji. Polska jest za wariantem A, UEFA za tym drugim. Chciałaby, aby turniej odbył się na relatywnie małej powierzchni, gdzie obiekty oddalone będą od siebie maksimum 180–200 km. Jeśli Platini i spółka nie daliby się przekonać do wariantu A, mistrzostwa odbędą się w centralno-wschodniej Polsce, z finałem najprawdopodobniej w Warszawie na stadionie Legii.


#pilkanozna #mecz
  • 9
@PedroLeon: Ale co ma piernik do wiatraka? Na stadionie ogranicza się pojemność i niczym nie różni się od Łęcznej, czy Bełchatowa. Inaczej - nie różni się niczym w kosztach, a daje infrastrukturę potrzebną i na dobrym poziomie.
Chyba, że będą chcieli w ten sposób podreperować syfiaste stadiony, które szczerze powinny zostać, bo to fajna wycieczka :>
@PedroLeon: Okej, rozumiem ideę żeby też ludzie w Bełchatowie, czy Łęcznej mogli sobie zobaczyć taki event, tylko ja miałem okazję tam być - w obecnym stanie to śmiech na sali i wstyd.
Modernizacja - kasa.
Dlatego taniej będzie to zrobić na większych, nowszych stadionach.
Ja osobiście poszedłbym w tym kierunku.
Kto będzie chciał i tak zobaczy, bo każdy będzie miał w miarę blisko.
@novyr9: Te mistrzostwa to głównie na mniejszych obiektach się odbywają. Poprzeglądaj profile poprzednich gospodarzy. Widocznie UEFA daje takie zalecenia.

@ Pewnie i tak będą problemy z zapełnieniem obiektów. Weszło napisało, że wariant pierwszy jest wiodący, więc pewnie Bełchatów i Łęczna się nie doczekają (i dobrze).