Wpis z mikrobloga

Mirki, to znowu ja, wczoraj odpalilem po raz pierwszy stacje i coz moge powiedziec, jest nie ciekawie z moja wiedza. Posiadam stacje IR6000. Chciałem wylutowac wczoraj na probe malego scalaczka ale nie wyszlo scalak sie nawet nie ruszyl. Posiadam kilka rodzajow topnikow. Z tego co ojciec zanim ja rzucil w kat dowiedzial sie ze jeden taki dosc przezroczysty (podobno gorszy) i drugi o barwie bardziej brazowej, ten pierwszy dobry jest do wylutowywania elementow a drugiego nalezy uzywac gdybym ten element znowu wlutowywal. Powiedzcie mi prosze jakie profile powinienem ustawiac dla tej stacji zeby to mialo prawo bytu. Zalezy mi na jakiejs pomocy przez ten portal bo jakos latwiej sie tutaj dogadac, jezeli posiadacie nerwy ze stali i jestescie w stanie udzielic informacji to bylby dozgonnie wdzieczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bga #elektronika
  • 6
@cecen: przepraszam ze dopiero teraz, kurde widzialem pare filmikow gdzie ludzie uzywali topnika, przy wyciaganiu gpu, co do tych profili to juz dowiedzialem sie wczesniej ze musze poszukac takich informacji, dzisiaj niestety nic juz nie zrobilem, probowalem polaczyc stacje z komputerem jednak jest w niej bardzo badziewny interfejs rs-232 -> usb i udalo mi sie to na jednym tylko programie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@klaklaklik: sluchaj na poczatek daruj sobie GPU zacznij od małych scalaków SO-8 a poźniej tradycyjne obudowy o większej ilości pinów, QFP, QFN a dopiero na koniec BGA. niekoniecznie interfejs jest badziewny, byc może to urządzenie współpracuje tylko z jednym programem.