Wpis z mikrobloga

Czytam komentarze tutaj i smutno mi się robi:
http://www.wykop.pl/link/2359064/vessel-ten-konkurent-youtube-zaplaci-tworcom-wideo-250-razy-wiecej/

Twórcy wideo w internecie nie wolno:
- zarobić na reklamach, bo każdy Adblockuje
- zarobić na abonamencie, bo lol, ściągnę se z torrenta
- współpracować ze sponsorem, bo lol, sprzedajna sucz

Jednocześnie wszyscy twierdzą, że na tych jutubach to każdy robi grube miliony, bo miliony z reklam, abonamentów i sprzedając się Orendżowi. Może w hameryce.

Moim wielkim marzeniem jest kiedyś nie dokładać masy pieniędzy do mojego hobby jakim jest tworzenie wideo.
Z takim podejściem chyba tego nie dożyję.

Czekam na dzień w którym internauci w kraju zrozumieją, że opcje są tylko dwie:
- albo widzowie dojrzeją i zaczną traktować treść w internecie jako inwestycję w jakość.
- albo będą ruchani w tyłki przez reklamodawców, materiały sponsorowane i śmieszków którzy za pieć dolców z uśmiechem na twarzy zareklamują każde gówno. Bawi was reklamowanie masła w Klanie i szamponów w Na Wspólnej? Tak będzie za kilka lat wyglądał polski internet, jeśli nie zaczyna wyglądać już.

Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka.

A ja wolę być biedny niż wrzucać reflinki i udawać jak kretyn, że podoba mi się kolejna debilna MOBA dla idiotów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#satenarzeka #wspierajpatreona #rant
  • 42
  • Odpowiedz
@archonik: Ej, ale arhn to ja szanuję. Macie coś fajnego w zamian za wsparcie na Patreonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo w sumie z wspierania tak dwóch projektów już zrezygnowałem, bo były za wysokie progi i w sumie zero profitu za moje 5$ miesięcznie.
  • Odpowiedz
@koszmareq69: Patreon skierowany jest głównie do naszej najbardziej rdzennej społeczności, bo większość korzyści dotyczy bonusów na naszej stronie www. Słabo sprawdzam się w roli naganiacza. Nie przyszedłem tu zachęcać do wpłat.

Tylko ponarzekać na mentalność ludzi, którzy w jednym zdaniu potrafią krzyczeć, że mają Adblocka i jednocześnie że ktoś tam zarabia miliony na reklamach.
  • Odpowiedz
@archonik:

Moim wielkim marzeniem jest kiedyś nie dokładać masy pieniędzy do mojego hobby jakim jest tworzenie wideo.

Nie chcę mi się wierzyć, że nie masz zysku z tego co robisz, bo na bank masz po prostu dokładasz do kupna konsol i gier z własnej kieszeni, ale czy to faktycznie oznacza, że nie zarabiasz? Też na pewno jest tak, że z czasem zysk generują Ci filmy nagrane np. 2 lata temu i
  • Odpowiedz
@archonik: Nie no, rdzenny to nie jestem, ale arhn to moje top 3 portali o grach... Wiem, że nie po to ten wpis, rozumiem Cię, ale jednocześnie zachęciłeś mnie do dodania sobie strony ze wsparciem do zakładek, jak zostanie nadwyżka na koncie to dlaczego nie? Zapisałem sobie kiedyś listę ludzi z Internetu którym należy się niewątpliwie datek i powoli listą lecę, więc też nie jest tak, że nikt nie chce pomagać
  • Odpowiedz
@archonik: Mamy się przekomarzać analogiami? XD

Mozesz sprzedawac u kogoś w sklepie za 1680 zl brutto, ale jak bedziesz chcial zarobic wiecej i miec swoj sklep to musisz juz troche kasy wylozyc na towar/lokal/reklame i zajmowac sie sanepidem/dostawami XD
  • Odpowiedz
@biczek: Nie mamy. Zrozumiałem z tego tylko tyle, że jak coś lubisz to nie możesz tego robić za pieniądze.

Bo wiesz, idąc tą logiką reżyserem możesz być tylko jeśli nie lubisz filmów, a najlepszą przedszkolanką powinien być morderca dzieci. ;)

Edit: Ale oczywiście, zrozumiałem o co chodzi. Tak sobie tylko heheszkuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Deykun:

Nie chcę mi się wierzyć, że nie masz zysku z tego co robisz, bo na bank masz po prostu dokładasz do kupna konsol i gier z własnej kieszeni, ale czy to faktycznie oznacza, że nie zarabiasz?


Tak, to dokładnie to oznacza. Nie wiem jakiej innej odpowiedzi oczekujesz. Otwierasz dowolny słownik i jak byk stoi, że przychód to nie to samo co zysk. ;)
Przeczytaj się sam: "Nie chcę mi
  • Odpowiedz
@Deykun: Ale bardziej pozytywnie: arhn.eu jest na bardzo dobrej drodze do rentowności. Już niedługo będę mógł może przytaknąć, a potem przybijemy sobie piątkę, a potem pójdziemy razem na piwo. <3
  • Odpowiedz
@archonik: O to mi chodzilo w analogiach XD

Wszedles w ten "biznes" to chyba dobrze weidziales w co sie pakujesz, polygamia sie sprzedala, potem niezgrani ;]

Nabierasz doswiadczenia w kleceniu filmikow + sobie czasem pograsz w coś + lubisz to robic = profit.
Jak Cie bedzie community wspieralo to dobrze dla Ciebie, ale nie ma co z siebie robić rejtana ze ostatnie zyly sobie wypruwasz bo jutub z terminami Cie sciga.
  • Odpowiedz
@archonik:
No wiem i oczywiście, że tak, ale chodzi mi o to, że to, że nie masz zysków wynika z trochę z Twojej niegospodarności i z tego, że kupujesz często bardzo niszowe i pewnie drogie rzeczy za szybko. Nie zdziwiłbym się jakbyś miał dużo gier czy konsol które mógłbyś przekłuć w zysk zamieszczając o nich materiał już w tym momencie, ale tego nie robisz inwestując dalej. Może wystarczyłoby zwolnić tempo zakupów
  • Odpowiedz