Wpis z mikrobloga

#fotodieta #odchudzajsiezwykopem #dieta

W swojej diecie chcę wprowadzić sukcesywnie kilka zasad :

- Nie jeść po godzinie 19/20

- Jedzenie podaje na małych talerzach, jak na razie używam śniadaniowych i to się zdecydowanie sprawdza. Nawet jak napakuję na taki talerz to i tak jest to dosyć mała porcja. Niestety nie wszystkie zdjęcia oddają skalę wielkości posiłku.

- Sukcesywnie chcę wprowadzać jakieś fajne, zdrowe produkty ale to nie jest w ogóle moim celem.

- Jedzenie nie może być nudne

- Moja dieta nie bazuje tylko na bardzo zdrowych produktach. Dlaczego? Dlatego, że gdy uda mi się schudnąć to po pewnym czasie i tak wrócę do produktów "normalnych", czyli mniej więcej takich jak każdy używa w domu i to z takich produktów muszę się nauczyć korzystać.

Nie mam pomysłu jeszcze jak rozwiązać takie sprawy jak :
- Przekąski - co polecacie jako przekąski, które można spożyć do kawy, do oglądania filmu itd.

- Co jeść wieczorem? Jakieś pomysły?

- Pomysły na ciekawe, smaczne i zdrowe dania?
  • 22
@FotoDieta: moim zdaniem najważniejsze w diecie jest, by znacznie ograniczyć spożycie tłuszczów, węglowodanów i soli. Jeść tyle, by zaspokoić głód, a nie opychać się do syta. Regularność posiłków no i to niejedzenie 2-3 godziny przed snem. Ważne jest też picie dużej ilości wody.
Ja zacząłem od zaprzestania picia coca-coli, której potrafiłem wypić nawet 2,5 litra dziennie, a także od jedzenia chipsów, których też dużo pochłaniałem :D Dzisiaj już dziesiąty dzień, pod
@FotoDieta: jak wspomniał @strikerc4 deficyt kalorii ;p Ja dużo schudłem jak dużo pracowałem i nie chciało mi się gotować ;p Gotowane w słonek wodzie brokuły/brukselki są smaczną przekąską. Na pewno lepszą, niż chipsy ^^
@Arveit: Raczej chodziło o ilość a nie do końca o rodzaj pokarmu. Jakbyś spróbował każdą rzecz jaką jesz sfotografować to zobaczysz jakie są to ilości. Przy mojej diecie jest taki plus, że musisz cały posiłek zrobić przed jego zjedzeniem. Nawet jak chcesz zjeść dużo powiedzmy 4 kromki to je zjesz ale na tym koniec. Jak tego się nie kontroluje to różnie z tym bywa... A to jedna przed przygotowaniem posiłku, kilka
@FotoDieta: Próbowałem robić zdjęcie każdej rzeczy, którą jem ;) Przez całe wakacje tak robiłem i naprawdę odniosło to świetne efekty. Oczywiście jak się studbaza zaczęła, to trochę przypał wyjąć telefon i robić fotkę wszystkiemu, co się wpierdziela, tak przy kolegach ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i minus studbazy taki, że czasem na szybko między wykładami trzeba coś wszamać, to zostaje jakiś kebs albo hamburger i to wszystko
@FotoDieta: nie jest to prawda. Poczytaj o diecie IF. Jedzenie bezposrednio przed snem moze stwarzac problemy z zasnieciem ale nie ma to nic wspolnego ze spowolnieniem metabolizmu. Liczy sie dzienny bilans kalorii i tego powinienes pilnowac a nie meczyc sie tym, ze nie mozesz nic zjesc po 19.
Wieczorem mozesz zjesc produkty wysokobialkowe, twarog, jajko czy cos w tym stylu.
@FotoDieta: oczywiscie to twoja sprawa, tylko nie wiem czemu dieta ma kojarzyc sie z czyms niemilym i na sile. Jedzenie to dosc duza przyjemnosc w zyciu i jezeli narzucasz na siebie ograniczenia, ktore w dodatku nie maja sensu ani potwierdzen naukowych to przyjemnosc szybko zmieni sie na meczarnie.
@FotoDieta: poprosze w takim razie linki to artykulow naukowych albo jakies ksiazki w ktorych jest to opisane bo moze faktycznie myle sie. Nie utracisz miare tego co jesz, jezeli prowadzisz dzienniczek i notujesz kazdy spozyty pokarm. Np myfitnesspal. Rozumiem ze prowadzisz cos takiego?
@koniarek: Nie rozumiesz kompletnie tego co chcę osiągnąć. Poczytaj najpierw o mojej diecie i jej celach.

" jezeli prowadzisz dzienniczek i notujesz kazdy spozyty pokarm"

Czy Twoim zdaniem większość społeczeństwa chodzi z dzienniczkiem? Przecież tak się nie da funkcjonować. Można tak żyć przez jakiś okres ale później i tak wrócisz do starych nawyków bo niczego w ten sposób nie wypracujesz. Jeżeli chodzisz do pracy albo masz inne zajęcia to jak chce
@FotoDieta: albo jestes trollem albo swoja wiedze czerpiesz z wp.pl piszesz, ze twoj cel polega na kontroli. W jaki sposob chcesz kontrolowac co i ile jesz, skoro nie wazysz przygotowywanych produktow? Zeby miec deficyt kalorii a co za tym idzie chudnac trzeba wiedziec ile kalorii dziennie przyjmujesz. W jaki sposob to sprawdzasz? Na oko? Nie wroze ci sukcesow na dluzsza mete.
@koniarek: Rozśmieszasz mnie, jeszcze mam ważyć produkty....

Nie wiem w jakim wieku jesteś ale to niepoważne co piszesz. Na takie coś może sobie pozwolić osoba, która ma za dużo (student, bezrobotny) czasu albo się tym profesjonalnie zajmuje.

Nikt normalny tak nie robi. Jak sobie wyobrażasz, że każdy będzie chodził z wagą i kalkulatorem na kalorie i je zliczał? I Ty mi pisałeś coś o przyjemności z jedzenia? Chodzi o wypracowanie normalnych
@FotoDieta: Nie jestem studentem ani bezrobotnym. Pracuję normalnie po 8, czasem więcej godzin dziennie i jestem na diecie redukcyjnej. Nie mam żadnych problemów z ważeniem i liczeniem tego co jem. Zawsze możesz przecież przygotować jedzenie z wyprzedzeniem, na kilka dni. Owszem, masz rację twierdząc że trzeba sobie wypracować nawyki żywieniowe. W końcu nie można całe życie być na diecie. Ale skąd będziesz wiedział ile możesz zjeść, nie ważąc tego i nie