Wpis z mikrobloga

Pracuję #zagranico i pozwólcie, że tylko przytoczę mały cytat młodej francuzki, który padł dzisiaj przy obiedzie.

Myślę, że duńczycy są mocno nacjonalistyczni. Rozmawiałam wczoraj z paroma i uważają, że my (francja) mamy problem z muzułmaninami i uważają, że powinniśmy coś zrobić i się ich pozbywać z kraju xD


Widzicie, Francuzi nawet do myśli nie dopuszczają, że u nich jest jakikolwiek problem, albo już nawet próby rozmawiania o tym są nacjonalizmem. Oczywiście nie wszyscy bo pozostali francuzi nic nie powiedzieli i temat umar xD

#lewackalogika #francja

BTW: to nie ta sama liga, ale wyobrażacie sobie gdyby w latach '30 obowiązywała poprawność polityczna?

- myślę, że faszyści trochę przeginają, może należałoby im się przyjrzeć?
- no co Ty, jesteś faszystofobem?!
  • 7
@KBR_: Ja akurat pracuje na co dzień z francuzami, a z jednym nawet mieszkam, i nie rażą lewacką logiką. O sytuacji w Marsylii wszyscy wypowiadają się z zaniepokojeniem i każdy ma świadomość, że imigracja to problem. Co ciekawe, mój współlokator jest z pochodzenia arabem, ale nie muzułmaninem, i mocno nimi gardzi.

Wiek to 22-23 lata i wszyscy w trakcie studiów chemicznych, więc młodzi i w miarę wykształceni.
@rybamlot: tak jak napisałem, pozostali francuzi przy obiedzie odnieśli się niechętnie do tematu, a nikomu się nie chciało wielce dyskutować. więc jasne, że nie wszyscy. Ale jednocześnie wydaje mi się, że mają takie opory, żeby to sformuować jasno, coś na zasadzie, że "nie powinniśmy tak myśleć".
Ja sam postrzegam się za mega liberała, nie mam absolutnie nic przeciwko imigrantom i emigrantom, ale słowo nacjonalizm mnie mierzi:P
@tmsz @rybamlot @KBR_: To dla odmiany w Alzacji cały czas słyszę o tym, że Araby są najgorszymi mieszkańcami tego kraju. Raz na przerwie był poruszony temat problemu demograficznego i że jedynym ratunkiem są emigranci. Ku mojemu zaskoczeniu największy rasista (który mówi że jest Alzatczykiem, a nie francuzem) steridził że lepszy pracujący polak niż kradnący arab :D #alsacestronk