Wpis z mikrobloga

Witajcie w ten smutny dzień,
moja nowa nokia 1520 ma piękną pajęczynę na cały ekran.
jakie są opcje naprawy? W kilku miejscach czytałem że tylko wymiana wyświetlacz +digitalizer + ramka = 1000zł może trochę mniej
tymczasem na allegro taka aukcja:
http://allegro.pl/lcd-digitizer-dotyk-szybka-nokia-lumia-1520-fv23-i4984013923.html

czy to wystarczy ? moja nokia jest w pełni sprawna poza siecią pęknięć.

jutro podzwonię po serwisach ale chciał bym coś już wiedzieć żeby nie dać sobie wciskać ciemnoty :P

pozdrawiam i nie życzę takich przygód.
#nokia #lumia #bojowkawindowsphone #windowsphone
  • 15
@tsstolik: Ja bym w zamienniki nie inwestował, bo bardzo różnie z tym bywa, ale generalnie tak, to wystarczy.
Zobacz jak ma krzywo naklejoną folię na fotce, jak coś takiego można #!$%@?ć to pomyśl sobie jakiej jakości jest ten digitizer :D
@tsstolik: po pierwsze - dotyk klejony, czyli dużo zabawy z odklejaniem, chyba że masz sprzęt za 1500 zł.
Po drugie, dotyk klejony na klej UV więc duzo zabawy z klejeniem, chyba, ze masz sprzęt za 300 zł. (taj strzelam, bo nie pamiętam ile dobre lampy UV kosztowały)
Po trzecie dotyk to chiński zamiennik, więc może #!$%@? działać.
Po czwarte tu masz link do oryginalnego panelu, ale w tej chwili jest niedostępny
@wajdzik: bardzo dziękuje Ci za dużo informacji, opcje mam takie
-znaleść serwis który mi wymieni to na zamiennik po taniosci
-korzystać tak jak jest - np nakleić teraz na pęknięty folie ochronną i zbierać kasę
-sprzedać uszkodzony tylko ile za niego można dostać ?
@tsstolik: jeśli z folią będzie można znośnie korzystać (wszystko działa + nie zasłania zbyt dużo na ekranie) to jest to według mnie najlepsza opcja. Naprawa nie jest zbyt opłacalna (zadzwoń w wolnej chwili do Nokia Care, czasem serwisy producenta naprawiają to taniej niż kosztują części w wolnej sprzedaży, jak robiłem jeszcze w komisie to raz taniej było nam wysłać telefon na wymianę LCD do LG niż samemu to robić).

Jeśli chodzi