Wpis z mikrobloga

#gornictwo #wykop #korposwiat #narodfrajerow

Górnicy dostali 6 mld bo protestowali. Przeciętne prawie każdy górnik dostaje ok. 6-7k miesięcznie wynagrodzenia gdzie tylko co 7 tak naprawdę pracuje w warunkach podwyższonego ryzyka. Co ciekawsze, zapłacą za to przede wszystkim ci, którzy #!$%@?ą codziennie po 12h aby utrzymać 1-3 dzieci za pensję dwukrotnie mniejszą niż jednego górnika i podwyższone ryzyko dotyczy tego, że w każdej chwili pracodawca bez konsekwencji może ich #!$%@?ć z roboty. Nikt z #korpoludki lub #pracownik nie protestuje, a chyba powinni. Górnicy oszukują Naród, oszukują w kopalniach i kradną z naszych podatków przede wszystkim ci, którzy naginają zasady warunków pracy aby dostać więcej, mimo że tym #!$%@? się nie należy więcej niż ledwo średnia krajowa.

Slogan na dziś: Górniku oddaj moje 6 mld!
  • 23
@newtonq: a więć chodźmy jutro wszyscy jutro do naszych zwyczajnych pracbaz i korpoświatów i tyrajmy uczciwie na tych #!$%@? górników. Od jutra towarzyszyć mi będzie uczucie, że cokolwiek zrobię, prywaciarz odprowadzi podatek do skarbu państwa, które to pieniądze zostaną przez ów skarb uczciwie #!$%@? we wspólnym dole dotowania nierentownych kopalń. Tu nie ma przyszłości.
@newtonq: Oj tam oj tam. Prawda jest taka,że dopierdzielasz się do ludzi,którzy są solą tej ziemi. Jakby nie oni nie miałbyś co do gęby włożyć! Zmień hasło na: Dziękuję górniku!
@Mikster: Ja nie przeczę, że górnictwo nam nie jest potrzebne ale od bardzo wielu lat górnicy widzieli i wiedzieli o przekrętach i tego nie podnosili, dopóki nie chciano zabrać się za nich samych. Węgiel jest surowcem bardzo ważnym ale jeżeli górnicy doskonale wiedzieli o przekrętach jednak milczeli dopóki im się pensji lub pracy nie zabierało, to przepraszam.. dlaczego dzisiaj podatnicy za to milczenie mają płacić?! Wiele milionów pracujących i przedsiębiorców też
@hellyea: a potem ci sami stoją i #!$%@?ą o tym jak to w Polsce jest źle, podczas gdy to oni ja rozwalają. Znam mnówstwo rolników. Ciągłe biadolenie jak to ciężko, a to limit na mleko, a to dotacje za małe, a to złodzieje wszędzie. Tylko #!$%@? czemu przyczyniają się ze swoim PSLem do tego, żeby tak było? Mentalność: "jak załatwia moje interesy i w moim imieniu to niech łamie zasady i
@ossj: nie wiem czy to z ironią piszesz, liczę na to że tak, bo co to jest za inwestycja, która zwróci się dokładnie nigdy. A inwestor prywatny by przyszedł, jeszcze zapłacił za kopalnie i by się opłacało bez ładowania grosza publicznego
@jerzy110992: Taka inwestycja ,która się bardziej opłaca niż zamknięcie kopalni w tym roku( ͡° ͜ʖ ͡°) Prywaciarze już się szykują, za rok pewnie przejmą kopalnie i wszyscy będą zadowoleni.
@newtonq: sam mam w rodzinie górników i powiem tyle, ze wiele z nich nawet by zrozumiało odebranie im niektórych przywilejów. Sam #!$%@? wszystko oprócz krótszego stażu pracy. Tam i tak problemem nie sa pensje dla nich tylko chore kolesiarstwo wyżej. 6-7k nie skomentuje bo tyle to moze dostaje nadsztygar jakies wentylacji. Ale nie o tym chciałem powiedzieć, chodzi mi o to, ze cały wizerunek psują ci #!$%@? aktywiści, związkowcy, to oni
@kubsle: Jeżeli mogę pozwolić sobie o pytanie, to czy uważasz (lub uważa Twoja rodzina), że zdjęcie przywilejów emerytalnych i zrównanie ich z większością społeczeństwa przy założeniu, że pod ziemią pracują się nie dłużej niż 15 lat a resztę na powierzchni ??
@newtonq: jestem za przywilejami tylko dla dołowych. 15 lat to i tak dużo, sa po tym wrakami. No ale po to płaca wyższe ubezpieczenia zdrowotne/Zusy, zeby potem miec sie za co leczyć. Mam dwóch dziadków byłych górników. Oby dwoje maja pylice.