Wpis z mikrobloga

@dreaper: Każdy liquid na wacie będzie dobry. Jeżeli jest coś nie tak to znaczy, że z ułożeniem waty jest coś źle. Wata po nasączeniu zwiększa swoją objętość więc możliwe, że dałeś jej za dużo. Zobacz na youtubie poradniki Rip Trippersa albo ten.
@dreaper: No na każdego widać to działa inaczej. Jak kupie liquid sklepowy to mnie strasznie drapie bo zazwyczaj są na glikolu :/ maksymalna dawna glikolu jak dla mnie to 50%
@bofort: generalnie to watki mi się nadpalają w miejscu połączenia z grzałką. robią się czarne. robiłem grube kołki i dawałem bardzo mało waty w sumie obie metody zwiodły. jak często wymieniasz watki? nieraz watka mi pada po jednym zbiorniku, nie raz po dwóch albo trzech ale najczęściej muszę ją wymieniać po odparowaniu 1.5 ml liquidu.
@sheep17: ja też mam liquidy powyżej 30% gliceryny a nawet i 50-60% gliceryn, w sumie nie widzę między nimi specjalnej różnicy, no może poza tym, że te z dużą zawartością gliceryny są słodsze.
@dreaper: Jak często zmieniam to zależy od liquidu, są takie które bardziej brudzą i mniej. Wszystko też zależy od tego jaką masz watę, jak jakąś zwykłą to może być problem, najlepszy jest bocoton. Możesz też spróbować szmatek bawełnianych(100% bawełny eko), to to się już w ogóle łatwo układa.
generalnie to watki mi się nadpalają w miejscu połączenia z grzałką.


@dreaper: spróbuj przejść z drutu 0.2 mm na 0.3mm (grubszy drut, mniejsza rezystancja) + więcej zwojów. powinno pomóc

u mnie drut 0.2mm swego czasu nadpalał uszczelkę w grzałkach protank 2 (przez co smak płynu był ostry i zalatywał gumą), ale wtedy jeszcze kręciłem grzałki na sznurkach. A najlepiej - przerzuć się z cleromizerów na jakiś atomizer. Grzałki na drucie 0.3mm
@dreaper: spinner spokojnie obsłuży grzałki powyżej 1 ohm. co do atomizerów, to erlkonigin (jako że jest najlżejszy) powinien być ok. jeśli wygląd takiego zestawu jest problemem, to można zawsze dokupić pierścień-podpórkę za parę złotych.
@dreaper: szukałem informacji n.t. limitów obciążenia. baterie ego oraz spinner mają (wg. różnych źródeł) limit 2.2 - 2.5A. Z tego wynika, że grzałka powinna mieć optymalnie ok 1.6-1.8 ohm przy 4V

mimo wszystko do 0.3 mm potrzeba chyba więcej mocy i taki drut będzie się wolniej rozgrzewał, czy nie?


@dreaper: jeśli zrobisz microcoila o małej średnicy zwojów i większej ich liczbie, ze ściśniętymi zwojami, otrzymując te 1.6-1.8 ohm to będzie