Wpis z mikrobloga

@Naczelny_Urzednik_RP: @gorush: Osmand jest o tyle dobrą nawigacją, że działa zupełnie off-line, można samemu wiele opcji ustawiać, w tym np. wysyłanie co x sekund sygnału na ustawiony przez siebie serwer (by wiedzieć, gdzie jest komórka on-line), ma też - fajną opcję - jazdę po zadanej przez nas śladzie wczytanym z GPX.
Do tego można wrzucić szlaki turystyczne z Polski (co już w ogóle czyni ją całkiem dobrą). Przyjrzę się z
@simperium: nokia działa i off i on jak chcesz mieć ruch - nie jest zła a darmowa :)
wiadomo do auta wystarczy a szlaki turystyczne no cóż to już inna sprawa - ale chyba od tego są znaczki na drzewach:)
chyba od tego są znaczki na drzewach

@gorush: niby tak, ale idąc na szlaku odpalasz osmanda i widzisz w którym jego miejscu jesteś, co jest przydatne np. w górach, gdy się zmienia pogoda :). Ponadto... nie wszystkie szlaki są tak ładnie oznaczone jak te w Tatrach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@gorush: o, locus pro też fajna apka! Kiedyś sam z niej korzystałem, ale przrzuciłem się na osmanda (locus miał chyba za dużo opcji i się pogubiłem po prostu :/ ). Ale z tego co pamiętam, to locus chyba też umożliwia podróżowanie po śladzie GPX?
Znajomi wciskali mi jakies tomtomy itd ale automapy nie przebija nic. A z darmowych to Here od Nokii.

@Misaki: a jak się ma wytyczanie tras przez punkty pośrednie, a najlepiej po wytyczonym śladzie? Można w here trasę tworzyć na kompie i oglądać ją na komórce (coś podobnego do google maps)?
@simperium: Ja przez jakiś czas korzystałem z OsmAnd ale nie nadawał się jako normalna nawigacja (źle wyznaczał trasy i działał wolno) a także miała OKROPNY interfejs i padło na BeOnRoad bo działa bardzo szybko, wygląda znacznie lepiej, też ma podróżowanie po trasie, działa offline ale nagrywanie trasy jest niestety ciągłe (nie ma wybudzania jak w OsmAnd) Nie wiem też czy pokazuje szlaki rowerowe ale pewnie po wgraniu odpowiedniej mapy tak.

Edit:
przez jakiś czas korzystałem z OsmAnd ale nie nadawał się jako normalna nawigacja

@Naczelny_Urzednik_RP: no, wyznaczanie tras offline mu nie wychodzi, ale on-line już sobie radzi (czyli masz mapę offline, ale na czas wytyczania trasy wyznacza on-line)... przynajmniej w teorii, nie testowałem na dłuższych dystansach. Sprawdzę tego BeOnRoad, przyznam, że apla nie jest mi znana.
Na pewno zaletą osmanda jest to, że obsługuje mapy ump (w tym plik z renderem szlaków)