Wpis z mikrobloga

Mirasy, gram ze współlokatorami w planszówki. Mamy za sobą Magia i Miecz (słabo oceniane), Carcassonne (słabo oceniane), Zakazana Wyspa (nawet spoko), Race for the Galaxy (bardzo dobrze oceniane), Wsiąść do pociągu: Europa (najbardziej nam się podoba z wymienionych) i szukamy czegoś nowego.
Dungeoneer: Smoki Zapomnianych Pustkowi już do mnie płynie.
7 cudów świata jestem praktycznie zdecydowany.
ALE CO JESZCZE?
Mirki, proszę o radę :) Nie boimy się trudnych zasad, ale jak widać, Wsiąść do pociągu wydaje nam się najlepsze, bo ma proste zasady, a daje mnóstwo możliwości. Magia i Miecz nudzi, Zakazana wyspa słabo z regrywalnością. Race for the Galaxy wrócimy jak dokupię dodatki. Dixit? Agricola? Osadnicy z Catanu? Ghost stories? Horror w Arkham? Cytadela? Robinson Crusoe?
#grybezpradu
  • 20
  • Odpowiedz
@sortris: osadnicy to must have. Poza tym ostatnio grałem w świat dysku i nawet spoko, choć dupy nie urywa. Z szybkich gier polecam: to moja ryba, czy jakoś tak.
A z poważnych na milion godzin: Battlestar galactica. Zajebista, nie trzeba znać serialu.
  • Odpowiedz
@sortris: @tomash-pl dobrze doradził. Od siebie dodam:
Chaos in the Old World - trochę bardziej złożona strategia w fajnym klimacie
The Castles of Burgundy - bardzo dobre i regrywalne euro. dice managment
Puerto Rico - klasyk, euro
Blood Bowl: Team Manager - bardzo fajna i klimatyczna kanciarka. Dużo interakcji
Terra Mystica - euro z odrobiną interakcji. Fajna mechanika.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@igalic:
@tomash-pl: ok, rozumiem, że 7 cudów świata odpadło, bo już się na nie zdecydowałem? ;) brakuje mi punktów wspólnych w Waszych wypowiedziach, sporo tych propozycji :)
  • Odpowiedz
@sortris: jeszcze zamiast Horroru w Arkham to polecam Eldritch Horror. Robinson Crusoe też świetny, ale te gry oczywiście pod warunkiem, że chcecie kooperacje. :) Poza tym to co wymienili @tomash-pl oraz @igalic jest i tak już sporym wyborem i są to super gry.
Ogólnie jeszcze Sheriff of Nottingham wymiata, ale jeśli szukacie gry w którą często będziecie grać (2-3 razy w tygodniu?), to może ona się w pewnym momencie oklepać.
  • Odpowiedz
Terra Mystica


@tomash-pl: @igalic: @okraska: Najbardziej spodobała mi się wstępnie ta gierka. Droga, ale bardzo przypomina mi Herosów3 :D możecie powiedzieć o niej coś więcej? Widzę, że na Boardgamegeek ma 2. miejsce.

I jeszcze pytanko. Duża jest różnica między Osadnicy z Catanu a Osadnicy: Narodziny Imperium?
  • Odpowiedz
@sortris: 7 Cudów Świata nie tyle odpada, co po prostu nie polecałem bo... nie grałem jeszcze bo nie było okazji. :P
Co do OSadników z Catanu i Osadników: Narodziny Imperium - różnica jest znaczna. O:NI to gra karciana, oparta o deckbuilding. OzC to rzucanie kostką i zbieranie surowców. O:NI > OzC :)
  • Odpowiedz
@sortris: a ja bym chciał polecić imo najlepsza grę bez prądu na świecie, do tego grę polską. Nazywa sie Finito i nie można jej juz nigdzie kupić, można tylko sciągnąć i wydrukować. Ja ostatni ze swoją rodzinka grałem w to 8 godzin na święta. To taka 100 razy lepsza wersja dixit, w której naprawdę liczy sie inteligencja i obycie ze światem.
  • Odpowiedz
@sortris: skoro napisałeś, że Race of Galaxy jest u Was dobrze oceniane to na pewno nie bierz się za Osadników z Catanu tylko z Narodziny Imperium. :) Już w trochę gier pograles i skoro nie spodobała Ci się MiM to jest ryzyko, że Catan też nie podejdzie, bo głównym elementem tam jest rzucanie kością i w zależności, co wypadnie to taki bierzesz surowiec. W Narodzinach Imperium produkcję nie powierzasz ślepemu losowowi,
  • Odpowiedz