Wpis z mikrobloga

kupiłem laptopa, klucz mam od uczelni. Wymieniono mi płytę główną i muszę postawić system od nowa. I czy po reinstalacji i wpisaniu klucza nie okaże się, że został już użyty.
  • Odpowiedz
@dktr: Tak zrobiłem za pierwszym razem. Chodzi o to czy trzeba robić jakąś kopię zapasową powiązaną z kontem microsoft, bo nie wiem, czy nie wyskoczy mi informacja, że klucz został już wcześniej użyty.
  • Odpowiedz
@klpt12: Po wymianie płyty jest szansa że tak będzie ale wtedy przejdzie aktywacja przez telefon, no chyba że to już któraś z kolei wymiana ;)
  • Odpowiedz
@dktr: Wymeniałem już drugi raz, ale windowsa zainstalowałem poprzednio. Chyba znowu będę musiał zgłosić, bo nie wykrywa mi karty graficznej i system widzi tylko tą zintegrowaną
  • Odpowiedz
@klpt12: Musiałbym odpalić szklaną kulę, ale zgubiłem zasilacz. Nie podałeś nawet co to za sprzęt, czy normalny PC, czy może już coś z UEFI itp...
  • Odpowiedz
@dktr: zwykły laptop dell inspiron 3521. Plastikowy strasznie. Po prostu chciałem zapytać czy klucz, który użyłem do aktywowania systemu, będzie nadal zdatny po ponownej instalacji
  • Odpowiedz