Wpis z mikrobloga

@Tippler: Mój poziom jest na teraz nieprzyzwoity. Czy angielski to jest rzecz niezbędna? Są stanowiska na których mógłbym być przydatnym bez angielskiego takiego prawilnego? Bo obecnie to łamany angielski.
@Tippler: @elcezet: @Tywin_Lannister: @prot0n: @GiviuS: Nauka w Excelu się przyda? Umiejętność tworzenia prezentacji w Power Point'cie? (Uprzedzam, że to nie jest trolling) Chcę pracować w korpo, bo uważam, że daje ono dużo możliwości co do rozwoju. W korpo będę się rozwijał jeszcze bardziej. Jestem na etapie w którym chcę dowiedzieć się jak wpłynąć na to by się do jakiejś dostać. Tak naprawdę nie wiem za dużo o
@Sferox: Jak nie wiesz to ci powiem: w małej firmie jak jest problem to się dogadasz. W korpo natomiast pniesz się po szczeblach kariery, pucujesz żeby dostać awans (możliwości rozwoju) po to żeby i tak stał nad tobą jakiś jęczący lachociąg a na koniec dowiadujesz się o "reformie zatrudnienia". American Dream :)
@prot0n: Obojętna. No może nie do końca. Branża do której wyspecjalizowanie się na jakieś stanowisko zajęło by stosunkowo mało czasu. Niestety nie jestem ukierunkowany jeszcze, więc staram się znaleźć coś do czego przyłożenie się nie zabierze mi kilku lat z życia, tylko dużo mniej, żeby się przekonać co do pracy w danej korpo i dopiero potem postanowienia co dalej.
@Sferox: hmmm... nic nie potrafisz, angielskawy kuleje... brzmisz jak business analyst ;))) albo jakis project manager. Jak nie jesteś techniczny to tylko takie softskillowe stanowiska są dla Ciebie.
@plnk: Czym się zajmuje Business analyst? Przykładowe rzeczy którymi się zajmuje? Chciałbym sobie stworzyć w domu jakieś zadania do zrealizowania, które robiłbym dla firmy w tym, że będę robił to dla siebie, żeby się szkolić w tym temacie, i potem jakbym się starał o pracę na takie stanowisko wiedziałbym co z czym się je.
@Sferox: ciężko o takie zadania w domu. Musiałbyś mieć duży dział IT (z może dwoma poziomami menedżerskimi) i biznes, którego potrzeb będziesz wysłuchiwał i przekazywał do tegoż działu IT, a później świecił oczami, że dostarczyli nie taki produkt jaki jest potrzebny, bo a) nie masz pojęcia jak działa biznes, b) nie masz pojęcia o tym co tak naprawdę może dostarczyć IT. :D Nie lubię BA, dla mnie to taki zawód polegający
Menedżerka nie mówię nie, po prostu ostatnio dużo ludzi mi mówi, za dużo analizujesz, przydałbyś się w jakiejś korporacji, to mnie trochę nakierowało na temat. Helpdesk mógłby być dobrym rozwiązaniem na wejście. Jakieś rady mógłbyś zapodać jak wejść na helpdeska? @plnk: