Wpis z mikrobloga

Oczekiwana przez wielu (no dobra, może nie tak wielu) **[piąta część kursu Meteora](https://www.notehub.org/2015/1/4/kurs-meteora-dla-mirków) jest gotowa. Do naszej aplikacji dodaliśmy możliwość komentowania wpisów i kilka innych bajerów. Zapraszam do czytania!

O co chodzi? Przeczytaj pierwszy wpis z serii.

PS. Pamiętajcie, pisana przez nas aplikacja jest postawiona pod adresem http://linijka.meteor.com gdzie możecie ją do woli testować, a aktualny kod aplikacji znajdziecie na Githubie.

#kursmeteora #programowanie #javascript #meteorjs
  • 7
@maver: no nareszcie! Dziękuję serdecznie. Chociaż od ostatniego odcinka udało mi się wejść głębiej w świat Meteora, więc pewnie zbyt wielu nowych rzeczy się nie dowiem. Ale cóż, zobaczymy co tam napisałeś :)

Generalnie od dwóch tygodni jestem bardzo podjarany samym Meteorem. Wszystko jest tutaj mega proste, logiczne - nie to co w RoR. No i paczki - to już jest moc. Widziałeś jak pracują tłumaczenia, i18n? Coś niebywałego :)
@maver: https://github.com/anticoders/meteor-i18n/ korzystałem z tej paczki. Całość działa fenomenalnie, choć prawda jest taka ze sprawdziłem tłumaczenie dla kilku tekstów na pojedynczej stronie. Oczywiście i18n działa reaktywnie, momentalnie - dlatego byłem w szoku. Polecam :) wszelkie stronki, projekty teraz będę robił w Meteorze, powrotu do PHP czy RoR sobie przy tym nie wyobrażam.

Czy zauważyłeś jakieś błędy Meteora? Minusy? Za wyjątkiem braku wsparcia SQL nic takiego nie udało mi się zobaczyć.
Z tego co widziałem na Roadmapie Meteora to wykorzystują wszędzie paczkę tap:i18n, ale nie sprawdzałem jej i nie wiem czym różni się od tego co podałeś.

Z wad Meteora - aktualnie nie ma stabilnej wersji pod Windows (dla mnie to nie wada, ale jednak sporo programistów nadal siedzi na Windzie), fakt że narzuca ci pewien sposób działania jeśli chcesz w pełni wykorzystywać jego potencjał, więc nadaje się raczej tylko do nowych
@maver: Wołaj mnie następnym razem, bo gdyby nie przypadek, pewnie nie zauważyłbym Twojej wypowiedzi ;)

Dla mnie brak stabilnej wersji na Windows nie jest absolutnie wadą. Instalacja Linuxa trwa 20 minut, więc można zawsze czegoś się nauczyć przy okazji.

Wiesz co, jako początkujący w temacie Meteora mam problem z "subskrybowaniem" informacji z serwera. Przykład - chcę wysłać jakąś arcyważną wiadomość do wszystkich zarejestrowanych użytkowników (robiłem prosty serwis do kontaktów pomiędzy studentami
@maver: Przeczytałem twój kurs i jestem pod wrażeniem meteora. Jedyne co mnie odstrasza, to brak prostej ścieżki w przeniesieniu aplikacji na własny serwer. Bo szczerze mówiąc to wolałbym mieć aplikację pod adresem myapp.pl niż myapp.meteor.com.
Czy w swoim kursie też umieścisz info jak przenieść aplikację na własny serwer?
@Kyczan: Istnieje bardzo prosta ścieżka deployu na własny serwer. Komendą "meteor build" tworzysz paczkę, którą możesz wrzucić na każdy serwer obsługujący node.js.

Tutaj znajdziesz dokładny, sprawdzony przeze mnie tutorial jak wrzucić aplikację Meteorową na serwer z Ubuntu.