Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja: szacunek do osób starszych.

Stoję sobie w supermarkecie (w sklepie dla biednych ludzi), oglądam owocki i planuję kolację coby postanowienie noworoczne odnośnie zdrowszego żywienia dotrwało chociaż do końca stycznia. Wokół mnie kręci się jakaś babka z jednym z tych wózków dla osób starszych- spoko, to tylko kolejny człowiek z którym nie mam nic wspólnego- do czasu aż ta stara kur*a nie zrobi mi awantury na pół sklepu. Widzę że jeździ z tym wózkiem i stawia go ciągle na środku a ludzie nie mają jak przejść. Tolerancyjny jestem więc nic nie mówię ani uwagi nie zwracam tylko omijam go czując się jak w wąskiej jaskini. Fizycznie jednak niemożliwym było abym go nie przewrócił- dlatego też postanowiłem go tylko przesunąć- wysunąłem nogę i przesunąłem lekko wózek aby przejść bez stresów. Babcia żwawo się odwróciła i zaczyna pluć mi w twarz (dosłownie) że nie mam szacunku do osób starszych (WTF?!) i że mogę przecież poczekać aż pójdzie zamiast wózek jej przestawiać. Wiedząc, że cokolwiek bym nie powiedział zaraz by się znalazł jakiś obrońca osób starszych szybko się oddaliłem uznając że warta jest tylko tego abym wsadził ją w dupę i szybko zapomniał o jej istnieniu.

Idę dalej i biorę wędliny, potem napoje i szukam tuńczyka bo znowu zrobili jeb*ne przemeblowanie co bym szukając produktu kupił pół sklepu po drodze. Staję do kasy i znów widzę w pobliżu moją starą (heheszki) znajomą. Bezceremonialnie i bezczelnie wpycha się przede mnie tłumacząc mi że szacunek do osób starszych wymaga abym ją wpuścił przed siebie. Zagotowany odpowiadam jej ze spokojem i serdecznym uśmiechem, że szacunek to ja mam do każdego, a to że ktoś jest stary dowodzi tylko tego że potrafi długo żyć tak samo jak żółw, aligator, meduza lub inne prymitywne stworzenie.

Efekt: babka pchnęła swoim emeryckim wózkiem w mój piszczel tworząc ogromnego siniaka. Ludzie się na mnie patrzą myśląc pewnie że ją napastuję a ja trzymam się za nogę rzucając kur*wami pod nosem. Idę do innej kolejki żeby się z tą starą szkapą nie szarpać otrzymując potępiające spojrzenia innych osób.

#smierc#!$%@?
  • 2