Wpis z mikrobloga

#kolej #ztm #ztmwarszawa #warszawa #podroz

Mirki jak rozumiecie ten zapis ze strony Kolei Mazowieckich ?

Ponadto informujemy, że od 1 stycznia 2015 r. nastąpi zmiana zasad korzystania z pociągów przyspieszonych Kolei Mazowieckich na podstawie biletów ZTM honorowanych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Zgodnie z nowymi zasadami przejazd pociągiem KM od ostatniej stacji (przystanku osobowego) w obszarze „Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD”, na której – według rozkładu jazdy – pociąg się zatrzymuje, możliwy jest w przypadku gdy przystanek ten znajduje się:

1) w 2 strefie biletowej – wyłącznie pod warunkiem zakupu odpowiedniego biletu KM obowiązującego od tego przystanku;

2) w 1 strefie biletowej – wyłącznie pod warunkiem zakupu odpowiedniego biletu KM obowiązującego od ostatniego przystanku w 1 strefie (nawet jeśli pociąg według rozkładu jazdy się na nim nie zatrzymuje).

Powyższe zasady obowiązują analogicznie w przypadku przejazdów w kierunku Obszaru objętego "Wspólnym Biletem ZTM-KM-WKD".


I teraz przykład: mam kartę miejską na 1 strefę biletową ZTM, która jest honorowana w pociągach KM w granicach tej strefy. Chcę pojechać pociągiem lotniskowym Kolei Mazowieckich (przyspieszony) z W-wy Centralnej do Legionowa. Ostatnia stacja/przystanek, na której ten pociąg się zatrzymuje w 1. strefie biletowej ZTM to Warszawa Płudy, ale dalej po trasie jest jeszcze jedna stacja/przystanek w 1. strefie tj. Warszawa Choszczówka, na której ten pociąg nie zatrzymuje się. I teraz #pytaniedoeksperta : jaki bilet Kolei Mazowieckich powinienem kupić, mając na uwadze powyższy zapis ? Czy będzie to Warszawa Płudy - Legionowo czy Warszawa Choszczówka - Legionowo ? Różnica w cenie to prawie połowa. A takie #truestory , że wczoraj konduktor kazał mi kupić z Warszawy Płudy, a dzisiaj z Warszawy Choszczówki ;) Na infolinii też nie potrafią zinterpretować przez weekend tego zapisu, bo "nikogo z biura nie ma" i w zależności od rozmówcy każą mi kupować bilet od Warszawy Płudy lub Choszczówki ;) Dla ułatwienia to kierunek północ na schemacie

Co o tym sądzicie ? Bo moim zdaniem/wg mnie ...

  • 6
@kozaqwawa: raczej @kolejemazowieckie , bo to oni są przewoźnikiem ale ani na Wypoku, ani na FB swojego profilu nie mają ;) Napisałem im maila, ale przez weekend nie spodziewam się raczej odpowiedzi bo "nikogo z biura nie ma" ;) Poza tym na dalszą część trasy muszę kupić bilet KM, a nie ZTM więc @ztm_warszawa raczej nie pomoże, bo nie musi znać taryf i przepisów KM.
@zielon: wg mnie od ostatniego przystanku 1 linii, u nas też jest podobny problem http://minskmaz.com/news/koleje-mazowieckie-zmiany-od-1-stycznia-2015

Niestety ani nam, ani fanom Kolejowego Mińska Mazowieckiego nie udało się jednoznacznie zinterpretować o co chodzi we wspomnianej zmianie. O pomoc poprosiliśmy zatem Call Center Kolei Mazowieckich, jednak i tam pani z którą mieliśmy okazję rozmawiać nie była w stanie wskazać nam czego zmiana konkretnie dotyczy... Otrzymaliśmy tylko zapewnienie, że (na przykład) posiadając bilet Kolei Mazowieckich