Wpis z mikrobloga

#worms

#ligaworms

Dobra!

Więc większość rzeczy mam już ogarnięte. Trybem rozgrywki byłby Dabble and Fidget, ewentualnie schemat turniejowy, jeśli zgoda byłaby obopólna,

jeśli komuś nie odpowiada, nie zmuszam. Reszta zasad:

1. Gramy po 4 robaki.

2. Gramy do 3 zwycięstw (jak w siatkówce)

3. Punktacja:

Zwycięstwo 3:0; 3:1 - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 punktów dla przegranego

Zwycięstwo 3:2 - 2 punkty dla zwycięzcy, 1 punkt dla przegranego

Remisy z wiadomych przyczyn nie będą występować.

Myślałem też, żeby na wzór punktacji z siatkówki zrobić też "małe punkty" za zabite robaki,

czyli, jak zostajesz z 4 robakami, przeciwnik z 2 to masz 4:2 za kolejkę więc maxymalnie możesz wygrać 12:0,

ale nie wiem czy tak sobie komplikować życie i się w to bawić, z resztą zdecydujcie.

4. Czy bylibyście w stanie zagrać 2 pojedynki na tydzień? Czyli jeden mecz pn-śr, drugi czw-niedz?

Czy gramy jeden mecz na tydzień jak to w różnego typu rozgrywkach sportowych bywa? Przy drugiej opcji gra by się wydłużyła 2x,

ale byłyby mniejsze komplikacje z terminami.

5. Terminarz stworzę po ostatecznej liście zawodników, macie czas zgłoszeń do końca tygodnia, czyli do 10.02.2013 do 23:59.

6. Jeśli chodzi o konkretne daty meczów to każdy z pary zawodników dogadywałby się osobiście i miał czas, albo jak wspominałem wyżej,

od poniedziałku do środy, a na kolejną kolejkę od czwartku do niedzieli, albo cały tydzień.

Jeśli ktoś nie byłby w stanie rozegrać meczu w podanym przeze mnie przedziale dni, dogaduje się z przeciwnikiem i pyta mnie o zgodę o przełożenie meczu.

Oczywiście ja się zgadzam :) Ale jeśli ktoś notorycznie będzie chciał przekładać to będę już inaczej patrzył na tego delikwenta.

Za niestawienie się na mecz bez podanej konkretnej przyczyny - WALKOWER! (3-0)

Za przegranie rozgrywki bez podanej przyczyny - WALKOWER!

Za próbę oszustw, kłamstw itd - WALKOWER!

Za niedanie plusa mi - WALKOWER! (Żartuję :))

7. Po rozegraniu meczu dwójka uczestników przesyła mi na PW. wynik, jeśli coś się nie będzicie mogli dogadać wysyłacie mi replay z meczu (Users/Games)

Jak coś sobie więcej przypomnę to będę aktualizował.

Mniej więcej wyglądałoby to tak:

http://www.ligawormswykop.ligspace.pl/

(wyniki są poglądowe)

oto lista zadeklarowanych graczy:

1. jestemlegenda

2. semperfidelis

3. payner

4. variss

5. ZeNoN246

6. Musiek

7. WilkBardzoZly

8. Techniq

9. ryhu

10. lucku

11. adizj

12. gucias

13. zacmiony

14. kubussek

15. zamaskowany

16. darkroman

17. infantor

18. mpower

19. stepbystep

20. kravi93

wołam aktywnych graczy, którzy jeszcze nie potwierdzili udziału:

@krol_julian @pimp69 @slawek89 @duffman @NormanStansfield @kamdz @kravi93 @pandinozaur @blisher @vincii89 @Shodan56 @dziabarakus @madev

Grał ktoś z użytkownikiem spod numeru 15. czyli z @zamaskowany , może ktoś potwierdzić jego wiarygodność?
  • 20
@jestem_legenda: Ogólnie pomysł się podoba, ale jak będą dobierane pary graczy itp . ? Myślałem, że po prostu będzie to taki ladder i sami wyzywamy się nawzajem, jak ktoś odrzuci ( czas 1 tydzień np. ) to traci punkty, jak przyjmie to gramy po prostu. I niektórzy graliby np. 5 meczy w tygodniu a inni 1 albo 0, potem będą na końcu po prostu i nie wygrają.
@Infantor: będzie stworzony terminarz jak w np. w piłce nożnej, jeśli w pierwszej kolejce trafi ci się mecz ze mną, to będziemy mieli (w zależności od ustaleń, szczegóły w punkcie 4) ileś dni na rozegranie meczu. Myślę, że każdy z par w przeciągu całego tygodnia znajdzie dogodny dla siebie termin.

Tak jak ty mówisz to za duży bałagan byłby.
jak na razie jest już 24 graczy zgłoszonych, oto lista:

1. jestemlegenda

2. semperfidelis


3. payner


4. variss


5. ZeNoN246


6. Musiek


7. WilkBardzoZly

8. Techniq

9. ryhu

10. lucku

11. adizj

12. gucias

13. zacmiony

14. kubussek

15. zamaskowany

16. darkroman

17. infantor

18. mpower

19. stepbystep

20. kravi93

21. kamdz

22. dziabarakus

23. duffman

24. pandinozaur

na zgłoszenia jest jeszcze czas do końca tygodnia, tj. do 10.02.2013, 23:59.

TO