Wpis z mikrobloga

#krakow #mpk #mpkkrakow #komunikacjamiejska

Już nie dziwie się dlaczego w Krakowie są wiecznie korki.

Przestałem być studentem śmieszkiem i potrzebuje się dostać do centrum Krakowa, zobaczyłem ceny normalnych biletów które wcześniej mnie nie interesowały i podziękowałem, jadę samochodem.

Żeby zajechać z tych jakże super parkingów miejskich co jeśli ma się bilet mpk to się za niego nie płaci do centrum muszę zapłacić za 2 osoby 15 zł i poświęcić mniej więcej półtorej godziny na dojazd (przy założeniach że wsiadam w autobus który się nie spóźni i jedzie normalnie, a jak wiadomo np. z balickiej gdzie jest taki parking jakieś 139 jedzie przez czarnowiejską a tam szanse na korki w ciągu dnia wynoszą 90%).

Parking niedaleko centrum kosztuje 3,5 zł, a w galerii 1 godzina za darmo, druga 2 zł, każda następna 4.

O ile ceny biletów studenckich są ok, tak kupno normalnych dla osób które posiadają samochód po prostu się nie opłaca.
  • 14
@Krs90: najbardziej przydatny jest abonament mieszkańca na którąś ze stref w okolicach centrum. Dycha miesięcznie i masz spokój z płaceniem za parkowanie.

Co do MPK, opłaca się tylko przy zakupie biletu miesięcznego... uwzględniając wątpliwy komfort w zapchanym pojeździe i o wiele dłuższy czas przejazdu, nie ma nawet co myśleć o opłacalności kupna biletów jednorazowych.
@aryss: Wiem jakie są ceny miesięcznych, normalny mniej więcej 100 zł. Ja jestem w tym momencie osobom przyjezdną i w takim charakterze piszę.
@Krs90: @messern: to ze ogromna czesc osob jezdzacych samochodami po krakowie ( i powodujaca regularne korki ) to jednak mimo wszystko miejscowi ktorzy dojezdzaja do pracy ;) A dla takich osob bilet miesieczny nie jest duzym wydatkiem
@messern: miasto przecież to robi, ale w typowy dla krakowskich władz sposób. "Zachęca" ludzi do rezygnacji z aut poprzez stworzenie największej strefy płatnego parkowania w Polsce a w zamian nie zwiększa częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej. Kij jest, a gdzie marchewka?

Jak ludzie mają masowo zrezygnować z aut skoro już teraz często trzeba czekać kilkadziesiąt minut na przystanku, żeby wsiąść do n-tego autobusu, bo poprzednie były przepełnione?
@Krs90:

1 zarejestruj sie w urzedzie pracy jako bezrobotny

2 kup se bilet miesieczny za 50 dla bezrobotnego

3 jezdzisz mpk jak chcesz gdzie chcesz ile chcesz

4 profit


( ͡ ͜ʖ ͡)

@Krs90: zależy od okolicznośći. jak mam coś do załatwienia w mieściei tylko w jedno miejsce jade rowerem :D jak dużo punktów ale tylko np z plecakiem to mpk. a jak mam z huty na ruczaj zajechać a potem jeszcze na prądnik to tylko samochód
@Krs90: 90 zeta za cały miesiąc jazdy to tanio. Na pewno taniej niż w kzkgop. Sam miałem auto ale zrezygnowaem bo się nie oplaca