Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jeśli ktoś ma jakieś #pytanie odnośnie #religia , #chrzescijanstwo , #biblia

jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, żale, jeżeli ktoś potrzebuje wyjaśnienia w sprawach wiary i biblii...

...może rozwiania mitów o chrześcijaństwie?

Nie jestem katolikiem, ale jak najbardziej o #katolicyzm i jego doktrynie też mogę mówić, pokazać co pismo o tym mówi...

bo niestety kosciol katolicki bardzo miesza w porównaniu do biblii..to samo jeśli chodzi o #swiadkowiejehowy

aha i jeśli już decydujesz się pisac to proszę konkretny problem/pytanie, bez zbędnych heheszków i obrażania, i dajcie mi czas na odpowiedź, bo chcialbym żeby to było na poziomie, z cytowaniem biblii itp.

http://www.wykop.pl/wpis/10412712/sluchajcie-jesli-ktos-ma-jakies-pytanie-odnosnie-r/

to jest część pierwsza, dziś chciałbym zrobić cześć 2
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jestem katolikiem, ale jak najbardziej o #katolicyzm i jego doktrynie też mogę mówić, pokazać co pismo o tym mówi...


bo niestety kosciol katolicki bardzo miesza w porównaniu do biblii..to samo jeśli chodzi o #swiadkowiejehowy

aha i jeśli już decydujesz się pisac to proszę konkretny problem/pytanie, bez zbędnych heheszków i obrażania, i dajcie mi czas na odpowiedź, bo chcialbym żeby to było na poziomie, z cytowaniem biblii itp.


@
  • Odpowiedz
@niose2: 1. Dlaczego msza święta ma tak idiotyczna formę? Za każdym razem to samo, jedynie kazaniem się różni. Czy nie lepiej byłoby na coniedzielnym spotkaniu pomodlić sie własnymi slowami, a dodatkowo poszerzyć wiedze na temat religii?

2. Dlaczego istnieją takie modlitwy jak różaniec, gdzie powtarza sie przez godzinę to samo? Czy ma to na celu jakas hipnozę czy cos? Będąc w kościele zawsze mam odczucie, ze ludzie odmawiają jakas modlitwę
  • Odpowiedz
@tomszczyk:

1. to nie Bóg ustalił taką formę, to ludzie sami sobie, w biblii nie ma takiego schematu, w biblii chrześcijanie spotykali się i ucztowali, śpiewali, usługiwali sobie nawzajem darami Ducha Świętego, nie było "jednego aktora"...wiesz, są inne kościoly, gdzie nie ma żadnej "stałej" formy, gdzie Duch Święty naprawdę prowadzi, i każde spotkanie jest inne

2.różaniec nie jest z biblii, i owszem Bog nigdy nie chciał aby klepać formułki...tak samo
  • Odpowiedz
@tomszczyk:

1. To kościół katolicki ustalił tę formę, to chyba dłuższa historia JAK, ale wazne, że tak wcale byc nie musi, prawda?

2. Różniec jako modlitwa jest skutkiem "objawienia" "bo tak prosila maria" (z tego co pamietam) i jako takie nie jest biblijne, nie można tego pokazać w biblii
  • Odpowiedz
@niose2: 1. Dlaczego w wyznaniu wiary/składzie apostolskim mówi się "Wierzę w Święty Kościół Powszechny" - to jedno zdanie nie może mi przejść nigdy przez gardło. To jest jakiś nowy wynalazek czy to sformułowanie było tam od wieków?

2. Na jakiej podstawie Kościół twierdzi, że ma prawo odpuszczania kary zmarłym. No bo jak inaczej rozumieć "odpust zupełny"?

3. (półserio) Który Kościół jest tym
  • Odpowiedz
@Quavitor: 1. bo kościół katolicki troche źle rozumie co to jest "Kościół" - w Nowym testamencie Kościół to są ludzie, każdy z osobna jest częścią kościoła, a nawet jak się widzimy w dwie osoby z powodu Jezusa na tyłach fabryki i się modlimy, to już tam jest z nami Pan Jezus i jest kościół..i teraz samo słowo "Katolicki" oznacza "powszechny" i dlatego trochę namieszal...

w skrócie, Święty Kościół Powszechny jest od samego Pana Jezusa, ale nie jest to żadna instytucja, kosciol katolicki źle używa tego słowa

2. Nie wiem, tylko Bóg osądzi, nie wiem skąd się biorą takie
  • Odpowiedz
@Quavitor: 5. Nie, nie ma racji. Twierdzi, ze opiera się na Piśmie, a jego doktryny wręcz wprost zaprzeczają pismu

6. Słabo znam Odwyk, może raz może dwa coś tam słuchałem z tej strony, znałem też osobę, która była na spotkaniu sylwestrowym Odwyku...kojarze, ze ich celem aby ludzie samodzielnie zaczęli czytać Pismo i zastanawiać się nad Bogiem, nad sobą, nad zbawieniem :)
  • Odpowiedz
bo tak prosila maria


@niose2: skąd ta niechęć do Marii, że nawet piszesz jej imię z małej litery? Przecież została wybrana przez Boga i urodziła Mesjasza oraz została udokumentowana w Biblii.
  • Odpowiedz
@ProjektZ: owszem, ale to nie daje nam prawa ją uwielbiać, a poza tym w naszym kraju to jest jakaś inna "maria"....spójrz, u nas jest "Królową Polski" "Królową Niebios", w ogóle jest przedstawiana na obrazach w złotej koronie i złotym płaszczu...to nie ejst ta sama maria co z biblii
  • Odpowiedz