Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 18: 08-14.12.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Tak jak mówiłem tydzień temu - wyszło dużo dobrych produkcji, choć wydawało mi się, że będzie ich więcej.Zauważyłem, że coraz więcej house (tego klasycznego, bądź future) na mojej liście, chyba zmieniają mi się upodobania.

W tym tygodniu lista składa się z 15 produkcji:

15. Beckwith - Take Me Home feat. Natalie Conway (Original Mix) || #deephouse

Wydanie z Anjunadeep. Poprawny deephouse, przyjemny wokal, brakuje mi jednak w nim jakiegoś "pazura".

14. Dave Silcox - Shut it Down (Original Mix) || #futurehouse #house

Mocny future, czasami podczas słuchania tego kawałka mam wrażenie, że nawet czerpiący trochę z bigroomu :P.

13. Code3000 - Everybody Get Up (Original Mix) || #house #futurehouse

Bardzo fajny utworek, miła melodia, trochę progresywna, produkcja stworzona z pomysłem.

12. The Weeknd - Often (Tiesto Remix) || #house #futurehouse

Największe zaskoczenie na liście, może nie ze względu na samą muzykę, co na producenta. Tiesto jak zwykle zwęszył, co zaczyna być modne i postanowił zaserwować nam houseowy remix utworu Often . Spodziewałem się czegoś gorszego, ale słucha się miło.

11. Vicetone - What I've Waited For (feat. D. Brown) || #bigroomprogressivehouse

Uwielbiam Vicetone, ale ostatnio ich utwory jakoś mniej mi podchodzą. Tym razem też czuję niedosyt, bo jest to produkcja zbyt popowa i zbyt prosta. Mimo to ląduje na miejscu 11.

10. KSHMR & DallasK feat.Luciana - Burn (Let Your Mind Go) [Extended Mix] || #bigroom

Burn okazał się bigroomowym hitem, dlatego utworzono do niego Vocal Mixa. Instrumental wydany był już parę miesięcy temu, wokal dodano ostatnio i postanowiłem się z wami nim podzielić.

9. Prince - FUNKNROLL (Chris Lake Edit) || #house

Bardzo ciekawa i oryginalna produkcja, wyróżnia się fajnym klimatem, nietypowymi dźwiękami na dropie. Wybija się trochę ze schematy, na prawdę kawał porządnego nuciwa.

8. Blasterjaxx ft. Courtney Jenaé - You Found Me (Extended Mix) || #bigroom

Miałem nie dawać tego na listę. Blasterjaxxi nie wydali od Mystici nic godnego uwagi. Ich najnowsza produkcja posiada dobry break, wokal też jest świetny. Człowiek słucha tej produkcji i myśli Ciekawe co z dropem? . Okazuje się, że dla większości jest on tragiczny. Ja myślałem podobnie, ale jednak się wkręcił, jednak wiem, że mało komu podpasuje.

7. Galantis - Runaway (U & I) (Dillon Francis Remix) || #trap

Oryginał uwielbiam (jak wszystko od Galantis :P). Wersja trapowa jest miłą odskocznią od Original Mixa, Dillon po raz kolejny się postarał.

6. DJ Snake & AlunaGeorge - You Know You Like It || #trap #chilltrap

Trapowa wersja hitu You Know You Like It . Osobiście wolę wersje od Tchamiego , ale ta też daje radę. Sam utwór po raz pierwszy zagrany na UMFie 2014, długo Snake kazał czekać na jego wydanie.

5. Inpetto - Never Too Late ft. Bryan Finlay (Original Mix) || #house

Takie utwory lubię, lekko progresywny house, miły wokal, no udał im się utworek. Szkoda, że nie mam kominka w mieszkaniu, tak bym sobie usiadł przy nim i zapuścił ten kawałek i inne podobne i się rozluźnił w ten nudny wieczór.

4. Don Diablo - Generations (Original Mix) || #house

Kolejna udana produkcja od Diabełka. Chyba nigdy nie znudzi mi się jego styl, ten utwór trochę inny, od tego co zwykle nam ten pan serwuje, ale ja to kupuję i tak.

3. Madeon - You're On (ft. Kyan) || #house

Madeon mistrzu, jesteś niesamowity. Houseowy utwór z fajnym klimatem i lekkimi wstawkami electro (czyli tego co nam najczęściej Francuz serwował), przyjemny wokal, myślę, że może być z tego niezły hit.

2. Michael Calfan - Treasured Soul (Original Mix) || #house

Follow up do uwielbianego przeze mnie Prelude . Stworzony w tym samym stylu, tak bardzo charakterystycznym dla tego producenta. Wokal + wstawki wokalne chórku na dropie nadają tej produkcji odpowiedniego klimatu. Jest miło i ciekawie.

1. Tom Swoon & StadiumX ft. Rico & Miella - Ghost (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse #polskieedm

No cóż, w tym tygodniu nie mogło być innego zwycięscy. Nasz Dorian Tomasiak (aka Tom Swoon) wykręcił razem ze StadiumX jeden z największych hitów tego roku. Nieco różni się od wersji wcześniej serwowanej przez Nicky Romero na #tomorrowland , wydaje mi się, że wokal został ponownie nagrany, dodano chyba też więcej melodii i dźwięków charakterystycznych dla Tom Swoona, w końcu go słychać w tej produkcji, bo wcześniej słyszałem jedynie StadiumX. Polecam ten utwór kupić, a nie używać tej wersji udostępnionej przeze mnie :P

To wszystko w tym tygodniu, jak zwykle zapraszam do komentowania.

Mam też do was pytanie, zastanawiam się na ile dni przed sylwestrem wypuścić moją Top100 z tego roku?

Link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Delus: ostatnio zaciekawiony przesłuchałem wszystkie kawałki z Twojego zestawienia, i tam gdzie Ty pisałeś deephouse który mnie najbardziej interesował, ja słyszałem dance z radia... więcej już nie przesłucham
  • Odpowiedz
@Delus: co ten Tiesto... Chris Lake mnie pozytywnie zaskoczył, a Inpetto jest dla mnie najlepszym utworem jaki pojawił się do tej pory u Ciebie w zestawieniach. Top 100 możesz dać w poniedziałek przed sylwestrem.
  • Odpowiedz