Wpis z mikrobloga

Mirki, trzecia część kursu Meteora jest gotowa. Tym razem dodajemy do naszej aplikacji obsługę kont użytkowników i wreszcie możliwość dodawania przez użytkowników wpisów. Zapraszam do czytania!

Oczywiście zachęcam do zadawania pytań lub pisania sugestii w komentarzach.

O co chodzi? Przeczytaj pierwszy wpis z serii.

PS. Tak jak poprzednio, napisana aplikacja w obecnym stadium jest dostępna pod adresem linijka.meteor.com. Nie bójcie się z nią eksperymentować, i tak co tydzień będę czyścił w niej bazę danych ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#kursmeteora #programowanie #javascript #meteorjs
  • 9
Małe podsumowanie: Przy pomocy ok. 50 linii kodu Javascript (i garści HTML) udało nam się napisać aplikację, która pozwala na:

- wyświetlanie listy postów z bazy danych odświeżaną w czasie rzeczywistym

- rejestrację i logowanie użytkowników

- dodawanie postów przez użytkowników

- drobne rzeczy takie jak pokazywanie/chowanie formularza dodawania postu, formatowanie daty dodania, pokazywanie/chowanie elementów strony w zależności od tego czy użytkownik jest zalogowany.

Całkiem nieźle, nie?
@pozmu: wiesz nie zawsze, o ile możesz sobie pozwolić na utratę kompatybilności, albo np.: wykorzystujesz androidowe webview, to meteor jest szybkim i łatwo przyswajalnym frameworkiem, który może ci pomóc "osiągnąć cel". Odpowiednie narzędzie, do odpowiednich zadań, tylko tyle, a może, aż tyle.
@Cilthal: @maver: Zapomniałem o najważniejszym, bez włączonego js, nie zobaczymy efektów - wątpię, żeby była jakaś rada na to - oprócz wcześniejszego generowania plików html.


@Cilthal: @pozmu: nie do końca. Sa paczki ktore robią właśnie to co mówisz - generują HTML w locie i wysyłają do przeglądarki/spidera. Oczywiście taka aplikacja nie bedzie i tak działała, ale pierwszy content bedzie widoczny, plus można zawrzeć informacje o potrzebie włączenia Javascript.
@maver: Wybacz, źle to ująłem. Technologia jest dość młoda, nie ma ugruntowanej pozycji na rynku, no i specjalistów jest niewielu. Nie zrozum mnie źle, nie próbuję zrobić ci koło dupy, po prostu podzieliłem się swoim zdaniem/opinią.
@maver: Wybacz, źle to ująłem. Technologia jest dość młoda, nie ma ugruntowanej pozycji na rynku, no i specjalistów jest niewielu. Nie zrozum mnie źle, nie próbuję zrobić ci koło dupy, po prostu podzieliłem się swoim zdaniem/opinią.


@Cilthal: spokojnie, to nic osobistego :). Właśnie dlatego że technologia jest nowa, ale moim zdaniem przełomowa, staram sie ja spopularyzować. Ważne jest też to, że jej przyszłość jest stabilna - 1.5 roku temu otrzymali