Wpis z mikrobloga

"Nowy wykop" mamy już prawie pół roku. Wraz z nim, miało zostać nam, programistom udostępnione "nowe API" .

http://www.wykop.pl/wpis/8265118/ <-- tutaj, niejaki @maciejkiner (wtedy jeszcze biały) pisał, że "że w sierpniu nowe API powinno już być".

Mamy już końcówkę roku, a:

- dokumentacja "starego" API leży, kwiczy i woła o pomstę do nieba,

- miały być specjalne limity dla "większych" inicjatyw odnośnie niektórych funkcji (nie chce mi się szukać tego wpisu, też było to "oficjalne" info z któregoś białego konta),

- support po zapytaniu o limity zapewnia, że je podnosi, ale odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób je podniósł by móc dostosować aplikację już nie potrafi (ticket: 56224)

- o tym, że w "starym" (obecnym) API więcej metod jest "nieoficjalnych" - bo nie opisane (przykład: patrz wpis z linku wyżej) nie wspominam

Piszę kolejną aplikację z API i krew mnie zalewa. :| Jak Maciek jeszcze pracował jako programista W, to zawsze w razie W można było się czegoś zapytać, teraz nawet nie wiemy do kogo zwrócić się o pomoc (wybaczcie, pisanie na "kontakt" nie ma sensu, bo i tak nie potraficie konkretnie odpowiedzieć) - generalnie cytując klasyka: #!$%@? z grzybnią.

Czy jest jakakolwiek szansa, że coś w tym kierunku zostanie ruszone - czy temat zostanie olany z wielkim nieprzysłowiowym "jebcie się"?

Wołam białych, z którymi jest jakikolwiek kontakt:

@m__b @a__s @wykop

Tagi: #programowanie #wykopapi #gorzkiezale też. :D

  • 23
@max1m0-: Nawet gdybyś zrobił samochód jeżdżący na paliwie z wykopu to by Ci nie dali większych limitów, wiem bo sam mam bodajże 5 multikont które dojrzewają do wygenerowania kluczy dla obecnego projektu... projekt bardzo wszechstronny i potrzebuje dość sporej liczby zapytań do rożnych metod i dość często aktualizowanych. I too prawda, jest dużo nieudokumentowanych rzeczy w api. Nie można się tez o nic nowego doprosić, z miesiąc temu prosiłem o dodanie
@Ginden:

Obawiam się, że ekipa "W" nie ma wpływu na to - przypuszczam, że to są skutki sprzedania się Allegro, które chcę zarobić jak najwięcej kosztem starej ekipy W i użytkowników - szkoda, że przy tym nie pamiętają, że to dzięki nam, użytkownikom zarabiają. :|

Najbardziej mi się podobają niebieskie konta - czyli te z wykupioną kampania Wykop Poleca. Ich żadne limity nie dotyczą - ostatnio jedno takie konto się uaktywniło,
@kamdz: ktoś tam jednak jakieś minimalne zmiany (głównie we frontendzie robi) - czasem można coś wychwicić

np. już po odejściu Kinera poprawiono wyświetlanie tooltipa po najechaniu na nick