Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 17: 01.12-07.12.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Dobry tydzień, ale dla tych, którzy słuchają house/deep/future. Na liście tylko dwa bigroomy (no powiedzmy) i jeden trance, reszta to house w różnych odmianach.

10. Foamo - Rep Your Manor (Original Mix) || #deephouse

Zdecydowanie odstaje od reszty stawki w tym tygodniu. Da się posłuchać, ale nie zachwyca. Zapychacz, bo tydzień nieciekawy.

9. EDX - Empathy (Original Mix) || #deephouse

EDX miewał lepsze utwory, jednak nie można tej produkcji nic zarzucić. Technicznie ok, mi osobiście najbardziej podobają się breaki, dropy typowe dla gatunku.

8. Jay Cosmic & Husman - Universe (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Obu panów cenię za ich nieszablonowe produkcje. Tym razem zaatakował ich lekki schemat, wpadli w typowe, armadowskie rytmy. Miły break, w sumie drop też, taki dodający energii, ale jednak czegoś brakuje.

7. Marlon Roudette - When The Beat Drops Out (Don Diablo Remix) || #house

Wokal z oryginału jest banalny, ale ja go uwielbiam. Mój ukochany Don Diabolo tym razem zaserwował nam coś odmiennego od tego, co wydawał w przeszłości. Trochę banalnie, ale stabilnie.

6. Oliver Heldens — Last All Night (Koala) [feat. KStewart] (Low Steppa Remix) || #deephouse

Low Steppa zaczerpnął wokal z vocal mixu Koali i dodał swoją interpretacje tego utworu. Jak dla mnie wokal w tej wersji został przedstawiony o wiele lepiej niż w oryginale. Ładny bass, wszystko gra porządnie.

5. MOGUAI — K I X S (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Utwór w stylu Mammoth. Wysoko na liście, bo całkiem przyjemna melodia i dlatego, że to MOGUAI.

4. Kleerup - Let Me In (Sebastien Remix) feat. Susanne Sundfør || #house

Mega wokal i wykorzystywanie go na dropie. W tym tkwi urok tego utworu. Przyjemne, lekkie chill housiwo.

3. Sander Kleinenberg ft Gwen McCrae - Can You Feel It (Original Mix) || #house

Nieśmiertelny Sander Kleinenberg serwuje nam produkcje w stylu future. Potęga utworu tkwi w dropie, wokal - co kto lubi.

2. Above & Beyond feat. Zoe Johnston - We're All We Need (Extended Mix) || #trance

Dobry Trance, ale patrząc na produkcje A&B z przeszłości to czegoś tutaj brakuje. Wokal jest piękny, melodia też dobra, ale przydałoby się bardziej zróżnicować dźwięki. Mimo to polecam, bo mało wychodzi obecnie takich utworów.

1. Kygo - Firestone (feat. Conrad) || #house #tropicalhouse

Kygo ze swoim "tropicalhouse". Szczerze powiedziawszy, nigdy nie byłem jego fanem i fenomen tego producenta mnie nie uderzył. Jest to pierwszy utwór od tego pana, który szczerze polubiłem. Wokal mógłby być lepszy, chociaż podobają mi się jego wysokie partie. Cały urok tkwi w tym dropie - zamykasz oczy i wyobrażasz sobie siebie na tropikach z drineczkiem w ręku i Azjatką strzelającą sobie selfie obok - zupełnie jak feuerfest. Czujesz teraz ten powiew wygrywu? Bo ja tak.

Komentujcie, subskrybujcie (taki żarcik hehe dybre, śmiałem się wiele raz), dzielcie się melodiami.

Obiecuje, że następny tydzień będzie tak zajebisty, że wypierdzieli was z butów (módlcie się, żeby spadł tylko jeden, bo dwa to pewny zgon)

Link do paczki dla was piraci arrr. Jakby co, to nie ode mnie.

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 4
@Delus: Sprawdziłem w sumie tylko jeden kawałek, spodobał się i już miałem próbować kupić je na necie - przeca płacę za internet - to nie piractwo. Niespodziewanie dostałem maila od mikołaja z linkiem do paczki. Zaufam Ci, dzięki! ( ͡° ʖ̯ ͡°)