Wpis z mikrobloga

Od dawna wiadomo, że radzieckie medy są imba i warto takiego mieć w garażu, no to na moją kolejną X wybrałem Ob. 140 - głównie ze względu na lepsze działo niż w T-62A. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wczoraj skończyłem grind T-44 i pozwolę sobie podzielić się moją opinią o tym czołgu, bardziej na tym jak przetrwał próbę czasu, aktualizacji i jak po tym wszystkim sprawuje się na randomach.

Na dole jest wersja tl;dr

Od razu mówię - jest słabo, chociaż nie najgorzej.

Jeśli chodzi o mobilność jest w porządku - ładnie się obraca, przyśpiesza itp. Od razu mówię, że warto wydać dodatkowego expa na ostatni silnik - w medach możliwość szybkiego powrotu na bazę/ zmiany flanki to podstawa.

Pancerz czasem coś odbija, udało mi się nabić stalową ścianę więc nie jest źle. Najlepiej wykorzystać taktykę wigglingu, często już nieużywaną na randomkach, a polegającą na gwałtownym kręceniu się czołgiem na prawo i lewo i w miarę możliwości do tyłu i przodu, taki wiggling poza kontrolo ( ͡ ͜ʖ ͡)

No dobra to teraz działo, chcesz jeździć z topowym? To sobie kup ISa-6 zabawa będzie przednia, załóż to działo na T-44 to matka nie będzie nadążać ze smażeniem kabaczków na uspokojenie. Działo jest totalnie niecelne, skupia o wiele za długo - trochę jak działo T-34-3, czołgu który miał być następcą Typa59, a okazało się jego dalekim kuzynem z dodatkowym chromosomem. Nie zastanawiaj się długo i zakładaj działo z mniejszą alfą, ale o wiele szybszym czasem przeładowania i skupiania.

Ale zaraz, czołg taki dobry, taki niebezpieczny, postrach na randomach, niemce płaczą jak wyspotują, to dlaczego słaby? No właśnie T-44 skreślam z listy fajnych radzieckich niedźwiadków tylko przez jego jedną cechę - penetrację działa. 175 peny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie byłby to taki problem - w końcu VIII i IX da się prawie bezproblemowo przebić mając taką śmieszną penę, ale T-44 rzuca na X tak jak normalną VIII i tu zaczynają się problemy. Mausy, E-100, T110E3 - damn tego nie przebijesz nawet z golda. Jeśli sam nie potrafię wygrać bitwy, bo nie mam dosyć penetracji, żeby cokolwiek zrobić to czołg jest dla mnie niegrywalny przegryw. Ból dupy jest wielki, gdy porównujesz T-44 z innymi medami. Zwłaszcza tymi które wyszły niedawno typu STA-1. Wydaje mi się, że to kolejny zapomniany przez WG czołg, który ma zarabiać na graczach wydających fortuny na premium ammo. Na goldzie pena też nie zadowala więc pozostaje jedynie kombinowanie - zajeżdżanie od boku, tyłu albo od spodu, polowanie na scoutów i francuzy. NO FUN AT ALL WG PLS ()

Z uwag końcowych to czołg ma bardzo czuły ammorack, na początku wybuchałem średnio co 10 bitwę (policzone! 20/2=10 ʕʔ) co zmusiło mnie do zainstalowania modułu z mokrym składem amunicji, czyli rekrutacji czołgistek i posadzeniu ich na pociskach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Co ciekawe pomogło, przez następne 150 bitew wybuchłem tylko raz i ani razu z pełnego hp.

Ogólnie nie polecam grania\kupna\grindu tego czołgiem - o wiele lepiej jest dojść do T-54 z nitki względnie świeżego Ob. 416 - przebija T-44 na prawie każdej możliwej płaszczyźnie, nawet kulinarnej.

Poniżej wrzucam moje staty po grindzie - jeśli chodzi o taki przykry spot - nie do końca wiem czym jest to spowodowane. Starałem się nie kampić w krzakach bo jednak na początku bitwy zawsze można nabić do 2k dmg bez problemu ( sekret unicumów 3k WN8+ ale cii ). Wydaje mi się, że jest to spowodowane wysypem czołgów lekkich na randomkach typu T37 - zawsze któryś mnie wyprzedzały i zgarniały wszystkie spoty, a ja taki przegryw pyrr pyrr za nim i strzelam w co już wyspotowane ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mam pojęcia czy to dobry wynik czy nie bo nie mam z kim sensownie porównać.

Załogę robiłem od zera.

Ok kto tu doczytał to mam małe zadanie - jeśli masz T-44 i też się na nim męczysz, albo z jakiegoś powodu zamierzasz go grindować to spróbuj pobić mój najlepszy wynik na nim (wymagana powtórka, liczą się bitwy od 9.4):

http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kruk_III/shot_029_zpsd2d71977.jpg

http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/Kruk_III/shot_030_zpsbd215fcc.jpg

W nagrodę oferuję przyjemne 210 golda ( ͜͡ʖ ͡€)

TL;DR version

Czołg jest bardzo przeciętny, w niczym się nie wyróżnia, a w penetracji działa nawet odstaje od innych medów. Nie wart zachodu zwłaszcza, że do T-54 możemy dojść z innej linii medów. Czuły ammorack to jego cecha szczególna.

#wot #worldoftanks
s.....k - Od dawna wiadomo, że radzieckie medy są imba i warto takiego mieć w garażu,...

źródło: comment_x46IhIBJvXM2bwkOmdfwwwqoSjme8iLn.jpg

Pobierz
  • 17
@sirKruk: Dobra robota, przydałoby się wiecej takich opisów czołgów w tagu..

Co do T44, to właśnie go grinduję (jeszcze ostatnie działo i silnik zostały). Strasznie nierówny czołg, są bitwy gdzie wszystko wchodzi, a sam sporo odbija, a czasem szkoda wyjeżdżać z garażu. W weekend dostałem w bok od kv3 - poszło całe 1300 hp za jednym strzałem.. Jakoś dotrwam do t54 ;)
@sirKruk: A dla mnie to był najprzyjemniejszy grind na VIII z wszystkich jakimi grałem i szybko go przeszedłem :) Chociaż, bywały różne bitwy, to większość zaliczyłbym na plus, przynajmniej od chwili odkrycia ostatniego działa :)

Ładny najlepszy wynik :)

Skończyłem go w 214 partiach i 60% WR
@zgred: w jaki sposób to porównać? 140 ma gorszą bazową celność i czas celowania, a trochę lepszy ten rozrzut przy ruchu, za to gorszy rozrzut przy obrocie wieży. Jak to przeliczyć na jakieś uniwersalne wartości?

@sirKruk: T-54 też ma trochę słabą penę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zbychoo: Kwestia jest taka, że ten 1 stopień często przesądza, czy możesz wystawić tylko wieżę, czy musisz wyjechać całym czołgiem, by oddać strzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zbychoo: 1 stopień w tym przypadku to aż 20% więcej. A wieżę w 140 nie jest łątwo przebić bo ten miękki garnek jest bardzo mały. W zasadzie to tylko z bardzo bliska łatwo w niego trafić więc nie robi to tak dużej różnicy, mało tego większość graczy o tym weakspocie nawet nie wie. Za to dzięki lepszej depresji ten czołg robi się znacznie bardziej uniwersalny.
@zgred: Masz rację, za to w hulldownie T-62A jest lepszy, jeśli już znajdziesz dobrą pozycję. Co kto woli. Lepiej rozkmiń jak porównać tę celność. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co robi dokładnie ten aiming circle spread? Wiem, że im mniejszy tym lepiej, ale jak porównać na papierze celność w ruchu dwóch czołgów z różnymi celnościami i soft statami?
@Zbychoo: Nie porównasz tego od tak, musiał byś zrobić testy ale i tak różnice są zbyt małe.

Jeszcze jedno obj 140 ma lepszy przedni i boczny pancerz oraz camo