Wpis z mikrobloga

Uwaga, uwaga!

Chciałbym zapoczątkować na mikroblogu nową serię wpisów pod tytułem "Wpadło mi w ucho...".

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz.

Zatem, zaczynam...

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 2, Bang Gang.

W dzisiejszym odcinku chciałbym zaprezentować genialny zespół z Islandii, co zwie się Bang Gang.

Na początek genialny utwór "Fallow", zdecydowanie mój ulubiony. Prym w nim wiedzie akustyczna gitara i delikatne pianino. Cudo.

Kolejnym będzie utwór "Lost In Wonderland", instrumentalne piękno, które zaczyna się podobnie jak poprzedni utwór delikatnym pianinem i gitarą akustyczną, by po paru chwilach zmienić się w istną ścianę dźwięku.

A na koniec utwór z gitarą akustyczną "Look At The Sun".

Sprawdźcie koniecznie, bo ja już się przekonałem do tego, że ilekroć słucham czegoś z Islandii, to jest to świetne. Islandzka muzyka chyba już tak ma.

Ciekawostka:

Pierwsza płyta Bang Gang pod tytułem "You" różni się znacznie od następnych. Jest bardziej elektroniczna, "szybsza"... Inna. Śmiem stwierdzić, że jakbym zaczął słuchać zespołu od tej płyty... To byłbym znacznie mniej chętny na sprawdzenie ich kolejnych płyt w obawie, że mogą brzmieć podobnie. Na szczęście poszli znacznie do przodu, tworząc cuda na kolejnych płytach. Może dlatego, że od drugiej płyty w zespole pozostał tylko Barði Jóhannson.

_____

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho
Pobierz Emtebe - Uwaga, uwaga!



Chciałbym zapoczątkować na mikroblogu nową serię wpisów pod...
źródło: comment_o18wELMc9tNh0snuSot95l9YKXfYJnzg.jpg
  • 7
@Emtebe: Bang Gang, jeden z moich ulubionych zespołów, mimo że nie do końca gustuję w takiej muzyce. "Lost In Wonderland" to jeden z najulubieńszych utworów. Liczby jego odtworzeń nie zliczę. Praca sekcji rytmicznej idealnie zgrana. Cudo. Płyty "Ghost in the past" i "Something wrong" oczywiście najlepsze. Możesz polecić jakiś podobnie grający zespół?