Wpis z mikrobloga

@pro_charles: Ja trochę działałem w railsach swego czasu, generalnie to co mogę powiedzieć od siebie

Ruby:

Lepsza składnia

Wszystko jest obiektem

Ducktyping

Jako język wydaje mi się że ma sam w sobie więcej możliwości

np. bloki kodu, range i jeszcze pare rzeczy by się znalazło.

Rails:

Bardzo dojrzały framework z masą gotowych komponentów,

bardzo dobry jest "Menadżer pakietów" gem (nie wiem czy tak to można nazwać ale chyba tak)

którym z
@Hieronim_Buszewski: na wykopie poszla fama ze ror sie skonczyl, podobno malo w nim pracy i ogolnie nie robi sie na to nowych projektow te co sa powoli migruja albo jak sie rozwijaja to ror nie starcza

oczywiscie jest tez niewielu specjalistow wiec podczas tego okresu schylkowego zbieraja oni dobry hajs ale co bedzie za 5lat to nikt nie wie i moze byc smutno
@bazingaxl: A to o tej famie nie słyszałem :), u mnie w robocie mówią że Phalcon to przyszłość bo #!$%@? jak szalony, aczkolwiek jest to młodziutki projekt więc jeszcze mało co w nim jest zaimplementowane i cierpi jeszcze na wiele chorób wieku dziecięcego aczkolwiek jak go rozwiną to jest szansa że zdominuje rynek Pehapa. Z tym że rails się kończy to nie byłbym taki pewien, może powróci do łask jeszcze. Aczkolwiek
A to o tej famie nie słyszałem :),


raz szukalem linka, drugi raz tego nie zrobie :)

u mnie w robocie mówią że Phalcon


na wykopie mowia tylko laravel

Aczkolwiek ofert pracy chyba dla Railsowców faktycznie za dużo nie ma większość klepie pehapa


w polsce chyba zadnej nie widzialem, jak juz to pod usa, tam znowu nikt tego nie zna wiec nawet polacy tam jezdza robic

@Hieronim_Buszewski:
@Hieronim_Buszewski: Choosing a web framework doesn't mean killing performances as long as you use a solid architecture in front of it.

w phalconie bałbym sie coś dużego zrobić, co najwyżej na razie to sie nadaje na samodzielną zabawę
Choosing a web framework doesn't mean killing performances as long as you use a solid architecture in front of it.


w phalconie bałbym sie coś dużego zrobić, co najwyżej na razie to sie nadaje na samodzielną zabawę

@normanos: Dokładnie to miałem na myśli pisząc że lavarel jest bardziej dojrzałym frameworkiem, ale zobaczymy przy dużych sajtach korzystając z wydajniejszego frameworka masz bardzo duże oszczędności na mocy obliczeniowej, więc tutaj phalcon wychodzi in