Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 12: 27.10-02.11.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Co tu dużo mówić, w tym tygodniu nie wydano utworu, który by mnie zachwycił. Co najwyżej mocne średniaki. Dużo #electro .

10. Dirty Rush & Gregor Es - Rocket (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse #polskieedm

Jeszcze pół roku temu uważałbym, że to świetny kawałek, z dobrym progresywnym dropem, jednak utwory tego typu obecnie rosną jak grzyby po deszczu. Z braku laku (i tego, że producenci polscy) ląduje na 10 miejscu,

9. [Calvin Harris feat. All About She - Love Now] || #house - brak linka do nuty.

Nigdzie w necie nie można znaleźć w wersji oryginalnej, tylko z przyspieszonym tempem itp. Jedyny utwór, który spodobał mi się z najnowszego albumu Harrisa. Przyjemne, radiowe housiwo, ale brak jakichś większych fajerwerków,

8. Reid Stefan & Richard Vission - Dirty Fingers (Carl Noren & Swedish Egil Remix) || #futurehouse #house

Klasyczny future house z "zaczepiającym" (nie wiem jak to opisać xD) wokalem. Mnóstwo utworów tego typu, aczkolwiek melodia dropu jest miła. Tańczyłbym,

7. Ak9 - Ghost Stories (Original Mix) || #electro #polskieedm

Kolejny utwór od Ak9, który został oddany za Free. Produkcja rodem z wytwórni Dyro - WOLV. Electro brzmienia i creepy klimat, objawiający się szczególnie w drugim breaku. Niektórzy uważają ten utwór za 10/10, ja nie mogę tak o nim powiedzieć - nie mój styl,

6. Sick Individuals - Made For This (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Szału nie ma, po tych panach spodziewałem się jednak czegoś więcej. Trochę podobne do ich I Am z Axwellem, ale gorsze. Pierwszy, progresywny drop, break z fortepianem i drugi, typowy dla bigroom progressive dropik.

5. BT feat. Christian Burns - Paralyzed (Maor Levi Remix) || #electro

Oryginał był w pierwszym notowaniu, teraz czas na remix Żydka. Lekkie electro, za którym wyjątkowo przepadam, do tego wokal z oryginału, słucha się całkiem przyjemnie,

4. Penguin Prison - Calling Out (Elephante Remix) || #electro

Kolejne, miłe electro od Elephante, oddane za free. Spoko wokal, do tego ten energiczny dropik, jest dobrze.

3. Dirty South - In the Shadow (feat. Ruben Haze) || #deephouse #mirkoelektronika

Utwór, który spodobał mi się najbardziej z najnowszego albumu Dragana With You , ogólnie krążek warty polecenia. Bardzo przypomina mi Ringo Jorisa Voorna. Dla niektórych zapewne to będzie numer 1 tego notowania :P,

2. The Flavr Blue - We Can Go Blind (Steed Lord Remix) || #deephouse - uwaga bo przekierowuje do Soundcloud

Kolejna darmówka. Bardzo przyjemny utwór z pogranicza Deep/Future house. Dużo daje wokal, mi osobiście przypominający stare, dobre vocal trance.

1. Dash Berlin & 3LAU - Somehow feat. Bright Lights (Club Mix) || #bigroomprogressivehouse

Numer jeden, choć może trochę na siłę. Dash wydał w końcu coś dobrego, pewnie większa zasługa w tym 3LAU'a. Dobry utwór, z ciekawym wokalem (w końcu to Bright Lights), do tego melodyjny drop.

Link do paczki

PS:Chciałbym dodać, że mam ostatnio muzycznego doła i coraz mniej mnie muzyka cieszy. Oby dla dobra ogółu (hehe) to był tylko stan przejściowy.

PS2: Piszę już teraz, że na koniec roku pojawi się top 100 najlepszych utworów z #edm , obecnie lista utworów, które powinny się tam znaleźć (czyli robię selekcje cały czas) wynosi ponad 120. Zastanawiam się też, czy do tego topu dorzucać moją listę ulubionych wytwórni, producentów/dji itp. Piszcie co wy o tym myślicie.

Komentujcie Mireczki, bo mam gorszy humor, zróbcie mi przyjemność.

#muzyka #muzykaelektroniczna #tomorrowland #umf #tomorrowland2014

  • 11
@Delus: Mireczku, nawet nie wiesz jak bardzo doceniam Twoją pracę :) Mimo, że nasze gusta muzyczne się trochę różnią, to z każdego #weeklytopedm znajduję dla siebie 2-6 kawałków, które wgniatają mnie w podłogę. Dziękuję bardzo za to co robisz, rób to dalej, bo robisz to zajebiście :D
@Delus: Z tym top 100 to całkiem spoko pomysł i jak już robisz wstepną selekcje to super. Co do twoich ulubionych wytwórni to juz wiem co bedzie na pierwszym miejscu :P


A co do utworów to jak dla mnie #1 Payback w tym roku i chyba nic tego nie pobije.

A według Ciebie jaki najlepszy track wyszedł w tym roku :) ?
@dasistfubar: Szukałem na YT, ma tempo przyspieszone wszędzie, albo wokal bardziej piskliwy, żeby się nie dopierdzielili o prawa autorskie. Niektóre linki zawierają całkiem inne utwory itp. Jak chcesz sprawdzić wersje oryginalną, to ściągnij paczkę.

@anus_mundi: Dzięki, przydadzą mi się te słowa dzisiaj.

@Acrene: Myślę nad SIZE, albo Monstercat.

Payback będzie wysoko, ale raczej nie na pierwszym miejscu. Nie napiszę co jest moim faworytem z oczywistych względów :P.

W tamtym
@Delus: 100 chyba za dużo jak dla mnie, 50 jeszcze byłbym w stanie sprawdzić, 100 chyba by mi się nie chciało. Co do listy - zrób nowy tag i wrzucaj co jakiś czas pojedynczo z jakimś szerszym info - jeśli masz czas. Na przykład do produecnta krótkie bio + jakaś ciekawostka + Twój ulubiony utwór + coś, co jeszcze polecasz.
@polejpolej: Top 100 będzie zapewne bez komentarza, ewentualnie ostatnia 10. Co o producentów, to chciałem po prostu dodać ich do tej listy, nie robić niczego oddzielnego, ale pomyślę nad tym, aby opisywać raz kiedyś jakiegoś producenta, chociaż raczej nie trafię tym do wielu mirków.
@Delus: pewnie nie dotrzesz, ale w razie co masz mój miecz ;)

w sumie ten top producentów może mieć sens, bo wcale nie musi się to pokrywać z top kawałków - tylko prosiłbym wtedy o uzasadnienie i dość obfity komentarz ;)
@Delus: Nie chciałem ściągać wszystkiego, ale skoro piszesz, że jest ok to chyba sprawdzę.

Przeglądam tag i widzę, że znalazłem pokaźny skarbiec nowych utwór. Tak jak ktoś już pisał - z każdej listy co najmniej 2-3 utwory wpadają mi w ucho. Liczę, że nie znudzi się tobie za jakiś czas umieszczanie "top list" pod tym tagiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)