Wpis z mikrobloga

Czytajcie mirki, taka sytuacja.

Prowadzę samochód na trasie Wrocław ->Gniezno, wiozę ze sobą współokatora oraz dwie prawilne #rozowepaski z #blablacar

W okolicach Rawicza na #yanosik wyświetla mi się informacja, że stoją z suszarką (jakieś 1.5km), a jednocześnie że wcześniej jest radar.

I teraz najlepsze:

1. Dojeżdżam do obszaru zabudowanego, zwalniam, mijam #fotoradary, w oddali widzę miśków.

2. Na drogę przed mój samochód wychodzi mężczyzna w czarnym stroju(bez kamizelki odblaskowej), przypominającym strój policjanta i gestem ręki każe mi zjechać na pobocze, zjeżdżam na pobocze wyłączam silnik i otwieram okno.

3. Do samochód podchodzi mężczyzna, który ubiorem wygląda na policjanta, ma też w ręku suszarkę, niedaleko stoi radiowóz, więc wnioskuję że to policjant. Podchodzi, a ja witam go "dzień dobry", na co on bez przedstawienia się i podania przyczyny zatrzymania prosi mnie o dokumenty.

4. Daję domniemanemu policjantowi dokumenty, a on je sprawdza.

5. Po sprawdzeniu dokumentów pyta mnie się "dlaczego Pan tak późno zwalnia?"

6. Ja takie what the fuck, więc pytam się go, ale o co chodzi.

7. "Policjant" twierdzi, że już w terenie zabudowanym (ledwo z tamtego miejsca potrafiłem wypatrzyć tablicę) jechałem za jego pierwszym pomiarem 84km/h(chyba), a za drugim 78km/h, ale on jest łaskawy i wystawi mi za 78...

8. Mówię mu że to niemożliwe, bo wiedziałem że oni tutaj stoją, tam jest fotoradar i byłbym głupi gdybym to zrobił, mówię mu również że nie pokazał mi pomiaru od razu po zatrzymaniu, a także nie pokazał mi czasu od pomiaru.

9. On na to, że jego koleżanka mierzyła mnie laserem i się zgadzało z jego radiówką....

10. Mówię mu, że to nie możliwe...

11... Dyskusja trwa, mówię mu że nawet się nie przedstawił, na co on twierdzi że jestem bazczelny bo on ma staż i zawsze się przedstawia. jego propozycja=100zł

12. Podjeżdża mężczyzna w samochodzie i mówi, że kawałek dalej na rondzie był wypadek i kobieta leży w rowie, mówię policjantowi, że jestem ratownikiem i możemy jechać jej pomóc, na co policjant "od tego jest inny patrol".

13. Po dłuższej dyskusji odmawiam przyjęcia mandatu, policjant zaprasza mnie do radiowozu celem złożenia wyjaśnień.

14. Nie spisał moich wyjaśnień bo miał wezwanie (pewnie do wypadku) i poinformował mnie o przekazaniu sprawy do sądu.

Ja i wszyscy pasażerowie #!$%@? sytuacją, czas kupić #wideorejestrator

#policja #drogowka #prawonadrodze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

14. Nie spisał moich wyjaśnień bo miał wezwanie (pewnie do wypadku) i poinformował mnie o przekazaniu sprawy do sądu.


@matchius: podpisałes coś ?
  • Odpowiedz
@bykubyk: chciałem spisać, ale zdążyli uciec "do wezwania".

Od czasu jak ten facet podjechał minęło ładnych klika minut, było to bardzo blisko Rawicza, więc uznałem, że służby już tam pewnie są.
  • Odpowiedz