Wpis z mikrobloga

@The_Qwerty: W tym konkretnym wpisie chciałbym poruszyć kwestię monitorów wyświetlających obraz ;)

O odsłuchowych też można kiedyś zrobić wpis żeby sobie pogadać sensownie na temat.

Odnośnie obrazu - raz byłem na moment w małym studio w Warszawie, takie zrobione w kamienicy głównie do nagrywania lektorki. Koleś miał jakieś ~32" na ścianie i odpalony DAW. Cholera, dobrze to wyglądało, ale odległość między wyświetlaczem a fotelem była niewielka. Był jeszcze umieszczony wysokością głowy,
  • Odpowiedz
@Gummy: ja mam 16:10 24' i mi to wystarcza. nie czuje obecnie potrzeby kupna czegos wiekszego albo dodatkowego. wszystko w abletonie miesci sie idealnie na takim monitorze + musialem sobie i tak jeszcze powieszyc wszystko do 106%
  • Odpowiedz
@Persil: Jako głównego używam tego 22" też 16:10, a na mniejszym mam mixer. Rozwiązanie chyba najwygodniejsze dla mnie, bo mam prawie pełnej wielkości fadery, jak na dłoni pokazane wszystkie wtyczki, wysyłki i wygodnie mi się przewija kilkadziesiąt śladów.
  • Odpowiedz
@Gummy: W tej chwili mam jeden monitor 22" z 1920x1080 postawiony na środku biurka. Raczej nie czuję potrzeby pracy na dwóch ekranach więc pracuję tylko z tym, wolałbym dążyć do zwiększania powierzchni roboczej na jednym monitorze, gdyby to nie było takie drogie. Jeżeli kiedyś będę chciał zwiększyć miejsce to raczej pójdę w drugi monitor podobnej wielkości ze względu na mniejszą cenę.

Wszystko rozchodzi się o wielkość piksela, do Full HD najlepiej
  • Odpowiedz
@NeXIcE: W naszym kraju faktycznie kosztują dużo, ale na zachodzie aż takiego problemu już tym nie ma... Na bydlaka 34" 21:9 zdecydowanie krócej się zapierdziela.

Pozostaje jeszcze kwestia ustawienia go żeby nei był za blisko. Nigdy nie widziałem na żywo takiego monitora, toż to na nowo trzeba nauczyć się patrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gummy: 0,232 jest trochę mniejsze od 0,254 więc na pewno z daleka tekst będzie mały, najlepiej więc zastosować podobną odległość jak z monitorem 22". Te 34" wydaje się dużo ale w praktyce 0,232mm * 1440px = 33,4cm a 0,254mm * 1080px = 27,4cm więc wysokość matrycy jest tylko 5cm większa w 34" od 22". Jedynie szerokość w 22" jest to 49,8cm a w 34" to 79,8cm, dokładnie 30cm różnicy. Możesz więc
  • Odpowiedz