Wpis z mikrobloga

Elo mireczki wierzące w #pcmasterrace. Jako stary konsolowiec nie jestem w temacie kart graficznych, a chcę sobie jakąś kupić. Póki co kusi mnie #radeon 7850 2GB kosztujący około 4 stów. Nie wiem jednak czy jest sens się w to pakować z moim #!$%@? procesorem celeron g550. Może do pogrania w jakieś gierki typu Divinity albo Cywilizacja wystarczy mi #kartagraficzna za 2 stówki (używana of kors) i do tego dojebię ssd albo wincyj ramu?
  • 28
@budus2:

SmoothVideo Project? No to karta za 200zł powinna wystarczyć (chociaż podejrzewam, że procek również ma tutaj coś do powiedzenia).

Co do Divinity (zakładam, że chodzi ci o świetne Original Sin), to w takiej rozdzielczości będzie się najprawdopodobniej dławiła.
@Misaki: Jesteś pewien? Na zdegradowanym Core2Quad Q6600 1.6Ghz SVP chodziło, a dzisiejsze Intel Dual Core (obcięte wersje i3 bez HT) posiadają większą wydajność niż silniejsze C2Q od mojego dawnego.
@wielooczek: @Misaki: A co myślicie o GeForce GTX 460? można wyrwać za mniej niż 2 stówki, a wydajnością podobne toto do 7770, czyli akurat do mojego badziewnego procka. Bo jednak coś lepszego by się z celeronem marnowało.
@budus2: W moim starym kompie miałem C2Q Q6600 1.6GHz i właśnie GTX460 768MB. SVP działało ładnie, ale Divinity ostro przycinało w mieście (chociaż tutaj podejrzewam jako głównego winowajcę zdegradowany procesor).

Ale bierz pod uwagę, że ta karta to była prawdziwa grzałka (w sumie na zimę może się przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
@budus2: Miałam zarówno HD7770 jak i GTX460 (1GB DDR5). Szczerze? Nie wiem co mnie podkusiło by zamienić się ze znajomym 7770 na GTXa.

GTX460:

Zalety: Dobrze się kręci, możliwa zmiana napięć, duuużo zabawy.

Wady: Gorąca, głośna (przynajmniej moja taka była), fochy fermiego, problemy ze sterownikami, bierze 2x tyle prądu co 7770.

HD7770:

Zalety: Cicha, chłodna, bierze mało prądu i ma przy tym wydajność GTXa. Brak problemów ze sterownikami.

Wady: Praktycznie brak
@budus2: HD6850 z kolei lubiły sypać artefaktami, ale jeśli weźmiesz cokolwiek innego niż HIS z początków produkcji to myślę że będzie ok. Z tym że HD6850 więcej prądu weźmie, ale napewno nie tyle co GTX460.
@Misaki: dobrze wiedzieć o tych artefaktach. Reszty dowiedziałem się z tabelek i w sumie ta opcja wydaje się najbardziej korzystna, bo 6850 jest o stówę tańsza.
@budus2: Wydaje się zadbana (pomijając kurz) i ma dobre chłodzenie. Kup do niej jakąś dobrą pastę, przeczyść i myślę że posłuży dobre kilka lat :)

Podaj jeszcze zasilacz jaki masz w kompie, bo to dość ważna sprawa, a nie podałeś