Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób obeznanych w niemieckich zwyczajach :) wybieram się na ślub do Monachium - czy istnieją jakieś niemieckie tradycje weselne, na które należy się przygotować? Albo zwyczaje/oczekiwane reakcje, o których trzeba wiedzieć, żeby nikogo nie urazić? Daje się zwyczajowo $$ czy prezenty, czy, jak u nas, zależy to od Młodych?

Z góry dzięki za każdą podpowiedź!

#wesele #niemcy #zwyczaje
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ksztopciowna: Poczytaj zaproszenie.Przewaznie jest napisane ze np: mloda pare bedzie wdzięczna za prezenty w gotówce. Przewaznie urzad stanu cywilnego to bliska rodzina , Kościół i impreza reszta gosci.
  • Odpowiedz
  • 2
@Sancho_Pansa: U Turków często na weselu podchodzi sie do mlodej pary i daje sie kase, a prowadzący imprezy mówi do mikrofonu ze rodzina (tu nazwisko) dala 500euro, i następni podchodzą.
  • Odpowiedz
@ksztopciowna: nie chce generalizowac, ale mozesz sie spodziewac malej ilosci jedzenia (raczej zakasek), malej ilosci alkoholu (gdy chcesz wiecej to na twoj koszt, mam na mysli restauracje) i rozpoczecie imprezy dopiero ok. polnocy. Jesli mozesz poogladaj sobie taki program na VOX-ie, codziennie ok. 16 o weselach w Niemczech, raz pamietam Niemki dziwily sie (a nawet oburzaly), ze na rosyjskim weselu po wypiciu szampana para mlody rzuca kieliszkami ("bo przeciez mogli
  • Odpowiedz
@ksztopciowna: Daje się pieniądze, ale nie w kopercie tak jak u nas, a jakoś fajnie zapakowane.

Tutaj przykład jak to wygląda http://static.chefkoch-cdn.de/ck.de/forumuploads/61/477602/8162354/CIMG4101.JPG

Niemcy lubią przygotowywać niespodzianki dla pary młodych. U nas są zabawy prowadzone przez wodzireja, wcześniej uzgodnione przez młodych, a tam goście starają się jakoś zabawiać parę młodych. Jakieś wiersze, piosenki, przebieranki. Byłam w sumie na jednym weselu, więc nie wiem czy tak jest wszędzie i zawsze. To co
  • Odpowiedz