Wpis z mikrobloga

@manstain:

hej właśnie czytałem twój wpis o koszulce i,ze mieszkasz w Australii a dokładnie w sydney.

czy mogę parę pytań ci zadac?

chce emigrowac z cala rodzina, od roku przygotowujemy się do wyjazdu i coraz to więcej mamy pytan, a każda odpowiedz się przydaje.

pozdrawiam

michal
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@manstain:

jesli robiles ama :) napewno czytalem :) jak zaczelem myslec o pytaniach to chyba ze 100 mi wyszlo :) narazie pomalu :)

1. od kiedy jestes w australii? jaki ci sie tam zyje? na jakich warunkach tam mieszkasz,tzn. - szkola, rezydent, wiza 457, jakas inna,
  • Odpowiedz
@karolinapik: Torun -polskie nowe swiete miasto :)

1 to moj 2pobyt tutaj -najpierw 2002-2006 wtedy jako student, potem mnie deportowali (dokladnie to na lotnisku zlapali ale bylem na to przygotowany) dostalem 3.5 roku zakaz wjazdu i wrocilem w 2010 04 na resident visa (juz ex zona dostala taka jako nauczycielka) i od wrzesnia tego roku juz jestem obywatelm australijskim i ich ladnym paszportem

2 -pkt 1 na to odpowiada ;) ale szczegolowiej to chyba, ktoregos dnia mialem juz dosyc pracy w malym lokalnym banku i rzucilem moneta miedzy canada a australia - w obu przypadkach chodzilo tylko aby jechac jako student "a potem sie zobaczy" , wyszla austr. pote visa studencka z jej ograniczeniami (20 h pracy przez tydzien, chodzenie do szkoly itd)prace w kolejnosci : sadzilem kwiatki, malowanie,budowa, skladanie zestawow do badania DNA - brzmi fajnie ale ot bylo pakowanie paru p-----l do jednego woreczka , sprzatalem kible - tutaj po 1 dniu mnie wyrzucili bo jednak bez przesady i powiedzialem,ze nie bede tego robil , potem normalne sprzatanie biur i ukladanie towarow na polkach Colsa -tutejsze Tesco ostatnie 2 prace calkiem ok. Teraz jak wrocilem w 2010 to przebranzowilem sie i pracowalem dla agencji jako tzw DSW -dissability suport worker z niepelnosprawnymi a od 3 lat juz na stalem dla lokalnego NSW rzadu, placa dosc dobrze 26-50/h Australia to naprawde zajebisty kraj i uwielbiam go i tak chyba tutaj zostane a duzo potem to chyba Filipiny (dziewczyna) ale to odlegle
  • Odpowiedz
hej

dziekuje za odpowiedz :) fajnie, ze duzo pisales, bylo co poczytac, do tego wiele informacji, bym odpisal wczesniej ale w piatek wyladowalem u lekarza i teraz mam po 3 zastrzyki dziennie bo mi dysk wywalil... nic ciekawego... sprzatanie przed zima w piwnicy i dzwigalem jakis bojler 150 l ( bez wody oczywiscie - ale i tak byl ciezki :P) i teraz mam...

my sie staramy wyjechac ale nie jest to takie latwe... inaczej jest trudne !

ja
  • Odpowiedz