Wpis z mikrobloga

http://neogaf.com/forum/showpost.php?p=133108925&postcount=1

lololololololololol xD

AC: unity wyjdzie na ps4 i xbox1 w 30fps i 900p aby uniknąć gadania i takich tam rzeczy


xDDDDD

Teraz to dopiero zacznie się gadka nie że konsole zatrzymują #pcmasterrace ale że xbox1 zatrzymuje ps4 xD

#gry #assassinscreed #konsole #ps4 #xboxone #ubisoftssie

A taka na marginesie: #metalgearsolid na PC będzie miał lepsze tekestury, lepsze cienie, więcej modeli na raz wczytanych, lepsze oświetlenie niż wersje konsolowe
  • 19
@steemm: Dokładnie poprzednia generacja w momencie premiery to był przełom i wyprzedzała pc.

Jeszcze długo twórcy gier nie będą wykorzystywali więcej niż 4 rdzenie. Bo większość procesorów Intela ma albo 4 wątki albo rdzenie a te które mają więcej są ponad budżetem przeciętnego gracza.
@Aureli: Beyond Earth podobno ma wykorzystywać do 16 wątków ale nawet jeśli to prawda to jest to wyjątek. Do tej pory poza strategiami to chyba tylko Crysis robi użytek z więcej niż czterech wątków.
A może twórcy gier zaczną walczyć o klienta czymś więcej niż tylko grafiką? Miło by było.


@ElCidX: robią to od kiedy są gry.

Na przykład.

Shadow of mordor ma świetną oprawę graficzną ale gameplay też jest bardzo dobry.

W saints row 3,4,go to hell grafika praktycznie stoi ale ludzi zachęca się do kupna coraz bardziej wymyślną historią.

W minecrafcie ważny jest sandbox a nie grafika.

Half life 2 zachęcał od kupna
@ElCidX: no to dlaczego piszesz twórcy gier jakby chodziło o cały rynek.

Miałem na myśli tytuły z tych samych kategorii i tych które teraz wychodzą a jeszcze bardziej te które dopiero wyjdą.


czyli?
@plnk:

masz kilka tysięcy ludzików w tłumie które ze sobą kolidują.

możesz dać im 60 ruchów na sekundę bo tyle daje grafika

ale sprzęt tego nie da rady przeliczyć.

więc robisz 2 razy mniej ruchów, czyli 30

i sprzęt daje radę policzyć
@kamil1210: tyle zrozumiałem, ale mi chodzi o rozdzielczość. Moc zaoszczędzona przez GPU na mniejszej liczbie fps (i to wg. słów tego klapka z Ubi jest to duźa moc) powinna dać radę wyświetlić więcej pikseli, chyba, że przy okazji podnieśli detale. Mam wrażenie, że będzie patch jak to było z Black Flag.