Wpis z mikrobloga

#siatkowka #lodz

Miałem opisać jak wyglądały MŚ w Siatkówkę w Łodzi "od drugiej strony" więc to robię. Pracowałem tam jako służba informacyjna - sprawdzanie biletów, wpuszczanie ludzi ale też pilnowanie żeby nikt nie wszedł na boisko itp. Jeśli ktoś z was tam był i chciał wejść "środkowym" wejściem (które było przeznaczone dla VIPów) to możliwe, że byłem osobą która powiedziała, że wasze miejsce jest gdzie indziej :P

Transmisję z meczów prowadził Polsat. Jednego dnia pracowałem przy wejściu do hali którym wchodzili właśnie pracownicy Polsatu. Powiem wam, że to chamy jakich mało, serio :P Mówię im "Bez opaski na rękę nie możecie tu wejść, idźcie do akredytacji to was wpuszczę" a oni wielki ból d--y i awantura przez 15 minut, że co to ma być, że oni są z Polsatu i hurrr durrr. W tym czasie już dawno poszliby do akredytacji i mieli te opaski na ręce no ale lepiej kręcić słabą gównoburzę.

Wcześniej wspomniane "VIPy" to tak naprawdę zwykli Janusze którzy znają organizatora :P Powiedzmy, że tych VIPów wchodziło 300 dziennie to około 30 to rodzina naszych siatkarzy, 20 to pracownicy PZPS, 10 to ludzie tacy jak Tomasz Karolak, Agustin Egurrola i Zygmunt Chajzer (lub @Filip_Chajzer bo z daleka nie rozróżniłem :P). no i około 50 Golden/Silver VIPów(nie wiem czym to się różniło od normalnego vipa ;P) Cała reszta to ludzie którzy stają przed wejściem VIP, wyciągają telefon, dzwonią i po chwili wychodzi typ z plakietką "organizator" i daje im bilety VIP.

We wtorek 16.09 (grupa H) był ciekawy incydent właśnie z takimi Januszami z plakietką VIP. Każdy VIP mógł pić i jeść w nieskończoność ponieważ piętro nad lożą VIPów był catering itp. Mówiąc "pić" nie chodziło mi o soki tylko o wódkę :P Codziennie około 10 rano przyjeżdżała dostawa alkoholi, średnio to było około 10 kartonów wódki, trochę w-----y i kilka butelek wina. No i właśnie wszyscy pracownicy o "ten" incydent podejrzewają takiego Janusza. A co takiego się o------o? Ktoś się zesrał w spodnie XD Zawsze po meczu musimy już ludzi "zapraszać do wyjścia" a potem wejść do toalet żeby zobaczyć czy tam ktoś jest żebyśmy go nie zamknęli w hali na noc. Ktoś wchodzi a tam zasrane spodnie i bokserki. Już c--j z tym, że ktoś się zesrał. Najbardziej zastanawia nas jak ten ktoś wyszedł z hali niezauważony? xD

Na koniec taka #ciekawostka. Na meczu Polska - Rosja miała być Ewa Kopacz, nie wiem czy była bo stałem przy wejściu dla VIPów i rozmawiałem cały czas z hostessami :P Tak czy siak od 9 rano już tam chodzili panowie z Biura Ochrony Rządu i sprawdzali czy nie ma gdzieś broni, b--b itp. Jako, że od rana siedziałem przed głównym wejściem i pilnowałem żeby dostawcy nie wjeżdżali zbyt blisko drzwi itp. podszedł do mnie jakiś facet i mówi jakieś rzeczy jak "Idealna praca hehe, siedzi se pan na krzesełku i tylko krem do opalania by się przydał". Podaje mi rękę i zaczynamy gadać. Okazało się, że jest z BORu i mówił mi, że w dniu meczu Polska-Rosja najbardziej strzeżonymi ludźmi w kraju nie byli politycy tylko kibice Rosji. Konkretniej autobus z kibicami który jechał z Rosji. Kilka wozów policji z bronią automatyczną, przeszkoleni do odbijania zakładników itp. W sumie jest to trochę zrozumiałe patrząc na to, że Putin chętnie znalazłby coś do czego mógłby się doczepić :P

Pracownicy FIVB to cholernie mili ludzie, serio :P Cały czas chodzili i sprawdzali czy wszystko jest ok ale gdy tylko mieli chwilę to zagadali do "Zwykłych pracowników" takich jak ja i sobie śmieszkowaliśmy. Piszę o tym żeby rozwiać jakiś stereotyp, że "ktoś postawiony wyżej to cham i c--j".

szybka edycja bo mi się przypomniało.

Polacy to chamy, serio. Stałem przy wejściu na palarnię VIP i mówię "nie może Pan tu wejść, tu jest palarnia dla VIPów, pan może iść w tamtą stronę i za zegarem jest wyjście na palarnię." Co robi Polak? Wpycha i się i rzuca k-----i na prawo i lewo. Co robi Niemiec, Francuz, Włoch czy Rosjanin? Grzecznie dziękuje za wskazówki i idzie na normalną palarnię.

To tyle. Wiem, że było tego więcej ale pozapominałem. Jak mi się przypomni to napiszę. Wołam: @GreenIsNotACreativeColor @justmic @Drazek @Dorciqch @RafikS @parawanol @bebeto39 @miecinho @Bujak
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach