Wpis z mikrobloga

Laptop. Działał nieźle, nieco powoli zaczynał zmulać, ale to normalne po 1,5 roku instalowania bez gruntownego czyszczenia. Ale co bardziej irytujące, w czasie pracy, głównie przy przeglądaniu internetu, zaczął mieć krótkotrwałe zwisy. Ot, działa sobie normalnie, ale nagle myszka nie może na nic klikać przez moment (choć się porusza), albo piszę sobie tekst, nagle kursor zamarza w miejscu; piszę dalej, tekst się nie pojawia przez około 2 sekundy, a potem nagle wszystko co napisałem magicznie jest. Albo oglądam wideo, nagle obraz się zatrzymuje, chociaż dźwięk leci. Po chwili obraz przeskakuje i synchronizuje się z dźwiękiem. Myślałem że po prostu zbyt długo nie był czyszczony i to normalne tego objawy, więc zdecydowałem się na format i przeinstalowanie windowsa na czysto (bez tych wszystkich dodatków które miałem fabrycznie od producenta). Tak też zrobiłem, dzisiaj w nocy.

Tempo działania zauważalnie wzrosło; szybciej się włącza, wyłącza. Ale przy przeglądaniu internetu dalej te krótkotrwałe zwisy się zdarzają :/ Ktoś ma pomysł czemu, i jak to wyeliminować?

#komputer #komputerowe #laptop #problem
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aqwart: Moim zdaniem zacznij od dysku, najpierw sam smart czy nie świeci coś na czerwono, później dopiero bad sectory. Jak ściągasz dopiero program, to weź tą wersję, która wygląda tak, chyba że czegoś innego używasz ;>
  • Odpowiedz
G-sense Error Rate : The count of errors resulting from externally induced shock & vibration.

Widać lubisz potrząść lapkiem :)
  • Odpowiedz
@Aqwart: podczas korzystania z FF odpal menadzer zadań czy jakoś tak i zobacz wykres cpu - czy w momentach przyciec nagle rosło i jesli tak to co to powodowało ( masz z tego co pamietam dwa procesy : Firefox.exe i plugin-container.exe od m.in flasha)
  • Odpowiedz